Pasty do zębów dla dzieci

Dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej od dziecka jest bardzo ważne. Nawet wtedy, gdy zęby dopiero się wyrzynają lub gdy dziecko ma mleczaki - systematyczna i dokładna higiena jamy ustnej u dziecka w tym momencie życia pomoże zapobiec przed próchnicą i innymi poważnymi problemami, jakie mogą dotyczyć naszej pociechy, gdy mleczaki zostaną zastąpione zębami stałymi. Wybierajmy zatem od początku dla naszego dziecka pastę najlepszą z możliwych.

Dla swojego malucha możesz też wybrać odpowiednią pastę w zależności od wieku dziecka. Są takie pasty dla niemowląt całkowicie bez fluoru, od 2. roku życia, a nawet dopiero od 6. roku życia.

Pasty do zębów dla niemowląt

Niezwykle ważne jest dbanie o prawidłową higienę zębów dziecka już od pierwszego zęba. Wszystko to po to, by ograniczyć problemy z uzębieniem w kolejnych latach życia. Szkliwo i dziąsła naszych pociech są na tyle delikatne, że odpowiednie szczotkowanie i dobór dobrej pasty do zębów dla niemowlaka może być kluczem do zdrowego i pięknego uśmiechu w przyszłości. 

Chcąc wybrać najlepszą pastę do zębów dla dziecka, zwróć uwagę przede wszystkim na skład produktu. Pasta do zębów dla niemowlaka najlepiej by miała możliwie najbardziej naturalny skład. Przykładem jest tutaj np. Pasta do zębów dla dzieci Biorepair Kids od 0-6 lat, która nie zawiera fluoru, ściernej krzemionki, dwutlenku tytanu, SLS i parabenów. Jeśli zdecydujemy się na pastę z fluorem, to zadbajmy, aby miała go jak najmniej. Dodatkowo dobrym ruchem w tym przypadku może być nałożenie na szczoteczkę tylko niewielkiej ilości pasty do zębów dla dzieci z fluorem. To zapewni ochronę przed próchnicą, a w przypadku połknięcia pasty przez dziecko, nie będzie stanowiło to problemu.

Pasta do zębów dla dzieci 2+

Jeśli szukasz pasty do zębów dla przedszkolaka, to warto byś rozważył już produkty z fluorem. Dziecko ma już mleczaki, które równie mocno trzeba chronić przed próchnicą jak zęby stałe. Warto zatem wyposażyć się w produkty, które będą delikatne dla szkliwa i dziąseł, ale jednocześnie skuteczne w walce z bakteriami powodującymi próchnicę. Przykładem takiego produktu jest np. pasta do zębów Curaprox KIDS, z mniejszą ilością fluoru (950 ppm). 

Co więcej pasta posiada truskawkowy smak, co dla wielu dzieci może stanowić zachętę do codziennego szczotkowania zębów. 

Jeśli mimo wszystko wolisz, aby Twój przedszkolak korzystał z pasty do zębów dla dzieci bez fluoru, doskonałą propozycją może być Biorepair Kids od 0-6 lat.

Pasta do zębów dla dzieci 6+

Dzieci w wieku szkolnym mają już coraz więcej zębów stałych, a więc potrzebują jeszcze bardziej systematycznej i efektywnej higieny jamy ustnej. Do tego doskonale nadadzą się pasty do zębów dla dzieci z fluorem 1000 ppm i więcej np. 1450 ppm fluoru ma pasta do zębów Curaprox KIDS od 6 lat. Takie produkty z większą skutecznością ochronią Twoje dziecko przed próchnicą i uszkodzeniem szkliwa. Co więcej w dalszym ciągu pasty do zębów dla dzieci w tym przedziale wiekowym są w wielu wariantach smakowych dla dziecięcych koneserów tego typu właściwości pasty. 

 

Zobacz też: szczoteczki elektryczne dla dzieci.
 

Sprawdź również: płyny do płukania jamy ustnej dla dzieci.