Końcówki do szczoteczek elektrycznych

Szczoteczki elektryczne to praktyczny i funkcjonalny zamiennik tradycyjnej szczoteczki do zębów. Zyskały popularność dzięki skuteczności w czyszczeniu i wygodzie użytkowania. Najważniejszym elementem szczoteczki jest jej końcówka - to ona ostatecznie odpowiada za mycie Twoich zębów. Aby utrzymać pełnię higieny jamy ustnej, końcówki do szczoteczek elektrycznych należy regularnie wymieniać, ponieważ ulegają zużyciu. Warto też zaznaczyć, że główki do szczoteczek danej marki kompatybilne są wyłącznie z urządzeniami tego samego producenta. Co jest ważne przy wyborze końcówki do szczoteczki elektrycznej?

Wymienne końcówki do szczoteczek elektrycznych

Nie wszyscy wiedzą, że z jednej szczoteczki elektrycznej może korzystać kilka osób - co zawdzięcza się wymiennym końcówkom. Oznacza to, że każdy z domowników może posiadać własną wymienną główkę dostosowaną do swoich potrzeb, bez konieczności zakupu kilku różnych urządzeń. W naszym sklepie możesz przebierać w różnych producentach szczoteczek elektrycznych i w wielu rodzajach dedykowanych im wymiennych końcówek. Możesz wybrać główkę z twardym czy miękkim włosiem, wybielającą lub ortodontyczną. Decyzja należy do Ciebie.

Główki do szczoteczek: co je wyróżnia?

Elektryczne szczoteczki do zębów wyróżniają się efektywniejszym i dokładniejszym czyszczeniem zębów w porównaniu do szczoteczek manualnych. Wymienne końcówki szczoteczek elektrycznych umożliwiają dostosowanie ich do Twoich indywidualnych potrzeb. Poznasz takie końcówki po okrągłym kształcie główki. Do wyboru masz włosie o różnej sztywności. Jeśli w danym momencie wszystko z Twoją jamą ustną jest w porządku, możesz korzystać z końcówki o włóknach standardowych. Z kolei, jeśli doświadczasz nadwrażliwości ze strony zębów lub dziąseł - spróbuj miękkiej szczoteczki. Dostępne są też końcówki do szczoteczek elektrycznych z właściwościami wybielającymi lub takie, przeznaczone do czyszczenia zębów z aparatem ortodontycznym. 

Rodzaje końcówek do szczoteczek elektrycznych 

Wymienne główki do szczoteczek elektrycznych dzieli się na kilka rodzajów, w zależności od kilku elementów.

Główki do szczoteczek z różną twardością włókien

Wyróżniamy końcówki o różnych  twardościach włosia. 

  • Główki z miękkim włosiem polecane są dla tych, którzy cierpią na paradontozę lub mają wrażliwe zęby oraz dziąsła. Zazwyczaj przy takich produktach może pojawić się sformułowanie “soft”.

  • Główki o standardowej grubości włosia zwyczajowo wybierają osoby, którym nie dokuczają problemy stomatologiczne. W tym przypadku szukaj oznaczeń “standard”.

  • Twarde włókna wymiennych końcówek do szczoteczek zalecane są osobom, którym zależy na dokładniejszym wyczyszczeniu zębów. Według specjalistów tego rodzaju końcówek nie należy używać na co dzień, ponieważ przy zbyt silnym nacisku twarde włosie może negatywnie wpłynąć na szkliwo zębów.

Wybielające końcówki

Niektóre końcówki do szczoteczek elektrycznych, dzięki gumowym elementom wspomagają usuwanie przebarwień z powierzchni zębów. Jeśli zależy Ci na białym uśmiechu, polecamy wybielające pasty do zębów, które dodatkowo pomogą pozbyć się Tobie żółtego odcienia zębów i przebarwień. 

Z  włóknami przypominającymi

W części końcówek do szczoteczek znajdziesz też specjalne włókna przypominające o wymianie jej na nową. Co to oznacza? Niebieskie lub żółte włókna (kolor może różnić się w zależności od marki czy typu główki) z czasem stopniowo zmienia swój kolor na jaśniejszy - blednie. Dzięki temu dostajesz sygnał, że to pora na wymianę końcówki na nową.

Najlepsze końcówki do szczoteczek elektrycznych

Jedną z najpopularniejszych marek szczoteczek elektrycznych jest Oral-B. W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje wymiennych końcówek do szczoteczek tego producenta.

Oryginalne końcówki do szczoteczek Oral-b

1. Końcówka do szczoteczki Oral-B Precision Clean

Ta końcówka przeznaczona do szczoteczek marki Oral-B ma włókna różnej długości. Dzięki temu może usunąć nawet 5 razy więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka do zębów. Usuwa resztki pokarmu i bakterie, nie podrażniając dziąseł. 

2. Końcówka do szczoteczki Oral-B Cross Action

Dzięki szesnastu stopniom włókien ta końcówka dociera do trudnodostępnych miejsc skutecznie usuwając płytkę nazębną. Zapewnia dokładne czyszczenie zębów i pozostawia efekt uczucia świeżości. 

Zamienniki końcówek do szczoteczek elektrycznych Oral-b

Nasz sklep oferuje również zamienniki do oryginalnych końcówek szczoteczek Oral-B. 

1. Końcówki do szczoteczki Oral-b Precision Clean - zamiennik

Te zamienniki stanowią tańszą alternatywę dla oryginalnych końcówek Oral-B. Są skuteczne w działaniu, dokładnie czyszczą zęby, przestrzenie międzyzębowe i linię dziąseł. Są kompatybilne ze wszystkimi rotacyjno-obrotowymi szczoteczkami elektrycznymi Oral-B. Nie pasują do Oral-B: CrossAction Power, Sonic Complete, Vitality Sonic, Pulsonic.

2. Końcówki do szczoteczki Oral-b Cross Clean - zamiennik

Dzięki temu zamiennikowi w Twojej jamie ustnej nie pozostaną żadne zabrudzenia.  Ta końcówka kompleksowo czyści zęby i dociera do wszystkich trudno dostępnych zakamarków, nie pozostawiając śladu po płytce nazębnej czy resztkach pokarmu.

Te zamienniki do szczoteczek Oral-B są kompatybilne ze wszystkimi rotacyjno-obrotowymi szczoteczkami elektrycznymi Oral-B. Nie pasują do Oral-B: Sonic Complete, Vitality Sonic, Pulsonic.

Co ile wymieniać końcówkę do szczoteczki elektrycznej?

Wybór odpowiedniej końcówki do szczoteczki elektrycznej zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że główki należy wymieniać po okresie 3 miesięcy użytkowania. Możesz zdecydować się na tańszą alternatywę końcówek i wybrać zamienniki. W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę zamienników do główek szczoteczek elektrycznych, które pasują do wielu różnych modeli szczoteczek od różnych producentów. Oferujemy również bogatą ofertę szczoteczek elektrycznych i szczoteczek sonicznych.