Końcówki do irygatorów

Końcówka do irygatora to niezbędna część, dzięki której jest możliwe prawidłowe działanie tego urządzenia. Celem irygacji jest przepłukiwanie trudno dostępnych przestrzeni w jamie ustnej. W ten sposób możliwe jest pozbycie się wszelkich resztek pokarmów oraz dokładna dezynfekcja jamy ustnej.

Kto powinien zwrócić uwagę na końcówki do irygatorów?

Końcówkami do irygatorów będą zainteresowane przede wszystkim osoby, które mają implanty, mosty, a także użytkownicy aparatów ortodontycznych. Ze względu na specyfikę wyżej wymienionych, nie zawsze jest możliwe dotarcie w każde miejsce szczoteczką do zębów. Sprawdź jak używać irygatora do zębów.

>> Z naszego poradnika dowiesz się jak dbać o aparat ortodontyczny.

Końcówki do irygatorów są produktem, który zainteresuje także osoby zmagające się z paradontozą, chorobami przyzębia lub innymi stanami zapalnymi dziąseł. Ze względu na wrażliwość, ryzyko krwawienia dziąseł, posługiwanie się tradycyjną szczoteczką może nastręczać trudności. Dlatego najlepszym sposobem na bezpieczne oczyszczenie jamy ustnej jest irygacja.

Końcówki do irygatorów – różne rodzaje

Końcówki do irygatorów są dostępne w naszej ofercie w kilku rodzajach. Zwróć uwagę, że różnią się one między sobą ukształtowaniem, a co za tym idzie – specyfiką pracy. Poznaj wszystkie nasze końcówki do irygatorów i wybierz najlepsze dla siebie:

>> Końcówki do irygatora PixieDent Orthodontic Tips - są przeznaczone dla osób, które noszą aparat ortodontyczny. Szczegóły jego budowy i sposób działania powoduje, że oczyszczenie zębów po posiłku sprawia trudności. Ten rodzaj końcówki do irygatora ułatwia precyzyjne kierowanie strumienia wody właśnie w linii aparatu ortodontycznego. Resztki pokarmów usuniesz szybko i bez trudu.

>> Końcówki do irygatora PixieDent Periodontal Tips - zostały zaprojektowane z myślą o tych, którzy mają problemy z wrażliwymi kieszonkami dziąsłowymi. W tych miejscach mogą gromadzić się trudne do usunięcia drobiny pokarmu. Ich zaleganie tworzy warunki sprzyjające namnażaniu się bakterii. Ten typ końcówek ułatwi Ci posługiwanie się irygatorem i pozwoli szybko usunąć pozostałości.

>> Końcówki do irygatora PixieDent Soft Jet Tips - to produkt, po który powinny sięgać osoby z nadwrażliwością zębów i dziąseł. W przypadku tych końcówek mamy do czynienia z ukształtowaniem dyszy w taki sposób, by strumień wody miał jak najmniejsze oddziaływanie na delikatne tkanki. Ten rodzaj końcówek do irygatora pozwoli na bezpieczną higienę jamy ustnej, bez podrażnień i bólu.

Jak dbać o końcówki do irygatora?

Końcówkę do irygatora należy wymieniać nie rzadziej niż co trzy miesiące. Zastanawiasz się po czym można rozpoznać, że nadszedł już czas na wymianę? Łatwo zorientować się po spadku ciśnienia wody podczas irygacji. Jeśli dostrzegamy, że strumień wody ulega rozproszeniu i nie wydobywa się tak silnym strumieniem jak wcześniej – to znaczy, że czas najwyższy wymienić końcówkę do irygatora.

Nawet drobne deformacje wynikające ze zużycia się materiałów, wpływają na pogorszenie skuteczności irygatora. Pamiętaj, że po każdym użyciu irygatora, należy go umyć i osuszyć papierowym ręcznikiem lub suchą ściereczką. Końcówki do irygatora należy przechowywać w miejscu suchym i nie dopuszczać do gromadzenia się na nich nieczystości.