Szczoteczki soniczne i elektryczne dla dzieci

Szczoteczki soniczne i elektryczne dla dzieci to nowoczesne urządzenia, które są bardzo pomocne w profilaktyce zdrowia jamy ustnej. Są zalecane do użytku na co dzień przez wszystkich członków rodziny, także tych najmłodszych. Warto zaznaczyć, że szczoteczki soniczne stanowią jeden z rodzajów szczoteczek elektrycznych. Każda z nich wykazuje fenomenalną skuteczność w dokładnym oczyszczaniu zębów z osadów. To podstawowe działanie zapobiegające próchnicy.

Szczoteczki soniczne i elektryczne dla dzieci – najwyższy poziom higieny

Szczoteczki soniczne i elektryczne dla dzieci charakteryzują się wyjątkową efektywnością. Ma to duże znaczenie tym bardziej, gdy chodzi o nasze pociechy. W przypadku dzieci posługujących się szczoteczką manualną zachodzi obawa nie dość nieprecyzyjnego czyszczenia zębów. Tradycyjny sposób jest oczywiście skuteczny, jednak pod warunkiem, że jest wykonywany prawidłową techniką. Jeżeli chcesz mieć pewność, że każdego dnia zęby Twojego malucha są prawidłowo oczyszczane – wybierz szczoteczkę elektryczną lub soniczną dla dzieci.

Przyczyną próchnicy jest działalność bakterii i kwasów. Negatywny wpływ na stan zębów ma gromadzenie się płytki nazębnej oraz spożywanie cukrów prostych i produktów kwaśnych. Wpływa to na osłabienie szkliwa i tworzy środowisko sprzyjające bakteriom.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną lub elektryczną dla dziecka?

Szczoteczki soniczne i elektryczne różnią się między sobą rodzajem obrotów, które generują. Szczoteczki elektryczne, jak np. szczoteczka elektryczna Elsa działa w oparciu o obroty oscylacyjne – rotacyjne. Ten rodzaj urządzenia umożliwia regulację prędkości obrotów. Ta szczoteczka elektryczna może być używana już od 3. roku życia. Dysponuje dwoma trybami pracy: delikatnym i standardowym. Tryb delikatny jest wskazany właśnie dla dzieci młodszych, które z reguły są trochę wrażliwsze. Tryb standardowy spełnia wymagania starszych dzieci.

Szczoteczki soniczne dla dzieci działają w oparciu o obroty pulsacyjne. Zwracamy uwagę, że dodatkowy wpływ na efektywność działania ma w tym przypadku wykorzystanie fal dźwiękowych o wysokich częstotliwościach. Skutkiem tego jest działanie antybakteryjne! Dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a także starszych, polecamy:

  • szczoteczkę soniczną dla dzieci PixieDent Lion Superhero

  • szczoteczkę soniczną dla dzieci PixieDent Sweet Giraffe

Szczoteczki soniczne i elektryczne dla dzieci to urządzenia wysokiej klasy. Są trwałe i niezawodne, a bezsprzecznym atutem szczoteczek sonicznych marki PixieDent jest możliwość używania obu rodzajów końcówek – dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz powyżej 6. roku życia. Dzięki temu nie musisz wymieniać całego urządzenia gdy Twoje dziecko dorasta! Wystarczy wymienić końcówkę.

Szczoteczki soniczne i elektryczne dla dzieci – od jakiego wieku zacząć używać?

Szczoteczki soniczne i elektryczne dla dzieci są oznaczana stosownie do wieku. Różnica między poszczególnymi produktami polega na intensywności drgań, które wytwarza urządzenie. Szczoteczki soniczne dla dzieci mogą być używane już od pierwszych zębów! Oferujemy urządzenia dostosowane do potrzeb niemowlęcia.

  • szczoteczka soniczna dla dzieci PixieDent Baby – niebieska

  • szczoteczka soniczna dla dzieci PixieDent Baby - różowa

Te modele mogą być używane od szóstego miesiąca życia. Generują 22.000 drgań na minutę i 44.000 ruchów sonicznych, co stanowi optymalną wartość zarówno dla bezpieczeństwa delikatnej jamy ustnej malucha, jak i dla prawidłowego oczyszczania mleczaków.

Dowiedz się więcej z naszego poradnika >> jak dbać o zęby niemowlaka?

Szczoteczki soniczne i elektryczne dla dzieci – jak wytworzyć dobre nawyki?

Szczoteczki soniczne i elektryczne dla dzieci znacznie zwiększają szanse na zdrowe zęby. Precyzja tych urządzeń jest nieporównywalnie większa wobec szczoteczki manualnej. To przedmioty, które zostały zaprojektowane w taki sposób, by ułatwić samodzielne posługiwanie się nimi.

Przemyślana ergonomia sprawia, że są one wygodne do utrzymania w dziecięcej rączce. Duże znaczenie dla właściwej higieny jamy ustnej ma również cykl pracy szczoteczek sonicznych i elektrycznych dla dzieci. 30-sekundowe interwały w ciągu dwóch minut dają najlepszy efekt. Używanie tych urządzeń sprawia, że na zawsze pożegnasz się z licytacją z przekornym dzieckiem – za krótko trwało mycie zębów, czy wystarczająco długo?

Dodatkową zaletą szczoteczek sonicznych i elektrycznych dostępnych w naszym sklepie, jest ich estetyka. Nic tak dobrze nie wpływa na ukształtowanie dobrych nawyków higieny jamy ustnej, jak atrakcyjność. Zapytaj swoją pociechę którego z bohaterów będzie dla niego/ dla niej najlepszym towarzyszem porannego i wieczornego mycia zębów. Albo zrób niespodziankę i wybierz jednego z naszych faworytów: