Wyprzedaż asortymentu do -45%

Końcówki do szczoteczek dla dzieci

Wybór szczoteczki sonicznej lub elektrycznej dla dziecka znacznie podnosi poziom higieny jamy  ustnej. Nowoczesne urządzenia usuwają płytkę nazębną ze skutecznością nieporównywalną do szczoteczek manualnych. Musimy jednak pamiętać, że nawet najbardziej zaawansowane technologicznie szczoteczki wymagają regularnej wymiany końcówek. Dlatego zwróć uwagę na rekomendowany przez producenta okres użytkowania końcówki do szczoteczki. W naszym sklepie znajdziesz końcówki do szczoteczek dla dzieci renomowanych producentów.

Końcówki do szczoteczek dla dzieci – utrzymaj higienę na właściwym poziomie

Końcówki do szczoteczek dla dzieci zwykle powinniśmy wymieniać co trzy miesiące. Skąd ta konieczność? Konstrukcja włókien, które bezpośrednio stykają się z powierzchnią zębów i dziąseł, musi zapewniać skuteczność w usuwaniu osadów i resztek pokarmów. Nie wolno nam jednak zapominać o wrażliwości dziecięcej jamy ustnej. Końcówka do szczoteczki dla dzieci posiada delikatne włosie. Dzięki temu nie ma ryzyka zbyt silnego działania podczas codziennego mycia zębów. Nadmierne tarcie szkliwa grozi jego demineralizacją.

Wymiana końcówek do szczoteczek dla dzieci – niezbędna dla właściwej ochrony przed próchnicą

Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie higieny jamy ustnej dotyczą także komponentów wykorzystywanych do produkcji końcówek do szczoteczek dla dzieci. Kluczowe jest zachowanie balansu między delikatnością dla dziąseł a efektywnym oczyszczaniem zębów. Optymalny czas korzystania z końcówki do szczoteczki dla dzieci wynosi około 12 tygodni.

Każdy materiał poddawany fizycznej sile, z czasem ulega zużyciu. Nie inaczej dzieje się z włóknami tworzącymi główkę szczoteczki. Eksploatacja włosia powoduje z czasem utratę ich właściwości, a co za tym idzie – usuwanie osadów staje się  mniej skuteczne. To grozi rozwojem próchnicy u dzieci.

Dowiedz się więcej o innej metodzie profilaktyki przeciwpróchniczej – lakowaniu zębów

PixieDent – końcówki do szczoteczki dla dzieci młodszych i starszych

Końcówki do szczoteczki dla dzieci PixieDent Baby, które są dostępne w naszym sklepie, wybierz zgodnie z przedziałem wiekowym malucha:

- końcówka do szczoteczki sonicznej dla dzieci PixieDent Baby od 6. do 18. miesiąca życia

- końcówka do szczoteczki sonicznej dla dzieci PixieDent Baby od 18. do 36. miesiąca życia

Doskonałym wyborem dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat jest szczoteczka soniczna PixieDent Lion Superhero lub Sweet Giraffe. Zarówno dla modelu z żyrafą, jak i z lwem, przeznaczone są końcówki o miękkim włosiu dla dzieci od 3 do 6 lat. Ten produkt pomoże Ci zachęcić dziecko do systematycznego mycia zębów.

Zwykle po przekroczeniu szóstego roku życia rozpoczyna się etap stopniowej wymiany zębów mlecznych na zęby stałe. Czy wiesz kiedy wypadają mleczaki? Z PixieDent nie musisz kupować nowego urządzenia. Wystarczy, że wybierzesz końcówki do szczoteczki sonicznej dla dzieci 6+ PixieDent Lion Superhero & Sweet Giraffe. Ich kształt i rozmiar idealnie pasują do zmieniających się potrzeb starszych dzieci.

Końcówki do szczoteczek dla dzieci Oral-B

Końcówki do szczoteczek dla dzieci Oral-B cieszą się dużą popularnością. Sprawdzona jakość oraz miły dla oka design nawiązujący do popularnych filmów i postaci, bez wątpienia zasługują na sympatię młodych użytkowników.

Końcówka do szczoteczki Oral-B dla dzieci, zgodnie z zaleceniem producenta, powinna być wymieniana co 2-3 miesiące. To bardzo ważne dla zachowania skuteczności codziennego usuwania osadów.

W naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakości końcówki do szczoteczki Oral-B dla dzieci o miękkim włosiu przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia:

Możesz wybrać również zamiennik końcówki do szczoteczki Oral-B kids.

Końcówki do szczoteczki Philips Sonicare dla dzieci

Oryginalna końcówka do szczoteczki Philips Sonicare dla dzieci została zaprojektowana z myślą o różnicujących się potrzebach dorastających maluchów. Miękkie włókna końcówki stanowią zawsze gwarancję komfortu dla najmłodszych użytkowników. Efektywność pracy urządzenia osiągnięto także dzięki idealnemu wyprofilowaniu końcówki do szczoteczki Philips Sonicare dla dzieci, aby mleczne zęby Twojego dziecka były w jak najlepszej kondycji.  

W opakowaniu znajdziesz cztery końcówki do szczoteczki Philips Sonicare dla dzieci. Przeznaczone są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, a niejednakowa długość włosia sprawia, że dokładnie oczyszczona zostanie każda - nawet trudno dostępna powierzchnia. Zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom.