Dla dzieci

Produkty do higieny jamy ustnej dla dzieci to duży wybór akcesoriów zarówno dla maluchów, jak i dla starszaków. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co pomoże uatrakcyjnić codzienne mycie zębów. To bardzo ważne, by zachęcić dziecko do mycia zębów, ponieważ dobre nawyki, wdrażane od samego początku, zapewnią zdrowe i mocne zęby.

Produkty do higieny jamy ustnej dla dzieci – zdrowie i prawidłowy rozwój

Akcesoria do higieny jamy ustnej dla dzieci powinny być wprowadzane do użytku już od pierwszego miesiąca życia, jeszcze zanim pojawią się zęby.

Przecieranie wałów dziąsłowych to pierwsze kroki. W ten sposób możemy przyzwyczajać niemowlę do manipulowania w jamie ustnej, dzięki czemu z każdym kolejnym miesiącem będzie to łatwiejsze, aż wkrótce stanie się naturalne. To także czynności zmniejszające ryzyko powstania pleśniawki – dość powszechnego problemu w obszarze jamy ustnej u małych dzieci.

Produkty do higieny jamy ustnej – ważne od samego początku!

Higiena jamy ustnej u dzieci to element łagodzenia dyskomfortu, który towarzyszy ząbkowaniu. Masowanie dziąseł zmniejsza ból, a delikatnie szczotkowanie pierwszych mleczaków pomoże rodzicom wytworzyć dobrą rutynę dla prawidłowej higieny jamy ustnej dziecka. Zapobiegając próchnicy zapewnisz swojemu smykowi prawidłowe ukształtowanie uzębienia oraz ogólne zdrowie całego organizmu.

Dowiedz się więcej >> jak dbać o zęby niemowlaka?

Akcesoria do higieny jamy ustnej u dzieci – na co zwracać uwagę?
Prawidłowa higiena jamy ustnej dziecka wymaga świadomego wyboru produktów odpowiednich dla najmłodszych użytkowników. O czym trzeba pamiętać i co jest istotne?

- akcesoria muszą być dostosowane do wieku
- wszystkie produkty muszą być całkowicie bezpieczne
- ogromnym atutem są kolory miłe dla oka i bajkowe motywy

Zwróć uwagę, że produkty do higieny jamy ustnej dla dzieci są oznaczone przedziałami wiekowymi. To bardzo ważne, ponieważ na różnych etapach rozwoju są nieco inne potrzeby. Przede wszystkim zęby stałe są większe niż mleczaki, więc wymagana jest zmiana na szczoteczkę z szerszą powierzchnią czyszczącą.

Jakie produkty do higieny jamy ustnej u dziecka wybierać?

Wybór szczoteczki do zębów dla najmłodszych domowników to pierwszy krok. W naszej ofercie znajdziesz szczoteczki manualne dla dzieci w pięknych i żywych kolorach. Ich ergonomiczny kształt i wielkość sprawia, że dziecko może wygodnie i bez trudu samodzielnie się nią posługiwać.

Polecamy również metodę  najnowocześniejszą, czyli szczoteczki soniczne i elektryczne dla dzieci. Te urządzenia mogą dodatkowo wpłynąć na zainteresowanie dziecka i jego pozytywny stosunek do mycia zębów.

Higiena jamy ustnej dzieci nie musi być uciążliwym obowiązkiem. Jest coś, co sprawia, że młody człowiek sam będzie pamiętać o zdrowym nawyku. To ulubieni bohaterowie filmów i komiksów. Warto zwrócić uwagę na urządzenia, w których możesz wymienić samą końcówkę na większą, gdy przyjdzie na to czas. To bardzo rozsądna opcja, gdy wraz z rozwojem dziecka pojawiają się zęby stałe, wymagające nieco większej końcówki:

- szczoteczka soniczna dla dzieci PixieDent Baby w kolorze różowym
- szczoteczka soniczna dla dzieci PixieDent Baby w kolorze niebieskim

Jeśli Twoje dziecko korzysta już ze szczoteczek elektrycznych, to w ofercie znajdziesz też oryginalne końcówki Oral-b z postaciami z Disneya lub ich zamienniki w atrakcyjnej cenie.

Przyjazne pasty do zębów dla dzieci

Wybierając produkty do higieny jamy ustnej dla dzieci trzeba pamiętać o wrażliwych błonach śluzowych malucha i kubkach smakowych. Wśród past do zębów dla dzieci znajdziesz bezpieczne preparaty przeznaczone dla specjalnych wymagań dziecięcego uśmiechu.

Owocowe smaki i delikatna formuła sprawiają, że codzienne mycie zębów będzie przyjemne. W naszym sklepie znajdziesz także pastę bez fluoru Biorepair Kids brzoskwinia  0-6 lat. Możesz ją bez obaw użyć do mycia zębów niemowlaka.

Wśród produktów do higieny jamy ustnej dostępne są pasty do zębów o różnych smakach, dzięki czemu każdy malec może dostać to, co lubi:

  • pasta do zębów o smaku poziomkowym dla dzieci od 0 do 6 lat Biorepair kids
  • pasta do zębów o smaku winogronowym dla dzieci od 0 do 6 lat Biorepair kids
  • pasta do zębów o smaku arbuzowym dla dzieci powyżej 6 lat Curaprox kids
  • pasta do zębów o smaku truskawkowym dla dzieci od 2. roku życia Curaprox kids

Produkty do higieny jamy ustnej dla najmłodszych to także specjalnie z myślą o nich opracowane płyny do płukania dla dzieci. Możemy je wprowadzać gdy nieco starsze dziecko może świadomie z tego produktu skorzystać. Preparat o smaku truskawkowym nie zawiera alkoholu i nie powoduje szczypania. Jest zupełnie bezpieczny, a optymalna zawartość fluoru wzmacnia i chroni zęby przed demineralizacją szkliwa. Regularne przepłukiwanie jamy ustnej specjalnym płynem ogranicza gromadzenie się płytki nazębnej i zapobiega próchnicy.