Wyprzedaż asortymentu do -45%

Szczoteczki soniczne

 

Szczoteczka soniczna może stanowić dla Ciebie nie lada ułatwienie w codziennej higienie jamy ustnej. Co więcej jest bardziej skuteczna od manualnych akcesoriów.

Ten rodzaj szczoteczek do zębów należy do najnowszych i najbardziej zaawansowanych urządzeń. Wszystko za sprawą jeszcze większej efektywności czyszczenia zębów niż dzieje się to przy użyciu szczoteczki obrotowej. Dzięki ruchom wymiatającym i pulsacyjnym, szczoteczki soniczne są w stanie czyścić zęby nawet 100% lepiej niż klasyczne szczoteczki do zębów.

Szczoteczka soniczna okrągła czy podłużna?

Ten rodzaj akcesoriów do szczotkowania zębów poznasz po rodzaju główki - kształtem bardziej przypomina szczoteczkę manualną, nie jest tak okrągła jak główka szczoteczki rotacyjnej. Szczoteczka soniczna również inaczej czyści zęby. Wykorzystuje bowiem do tego drgania, które wraz z ruchami wymiatającymi pozbywają się bakterii i zanieczyszczeń. Wszystko to dzieje się z dużą prędkością, sięgającą nawet ponad 90 tysięcy ruchów sonicznych na minutę (w niektórych modelach szczoteczek). 

Taki styl działania sprawia, że szczoteczka do zębów soniczna lepiej rozbija płytkę nazębną niż inne tego typu urządzenia. Możesz w takim przypadku liczyć na dokładniejsze czyszczenie zębów. Co więcej, dzięki różnym rodzajom główek do szczoteczek sonicznych, możesz wpływać na sposób mycia zębów. Płytka nazębna usuwana jest także z trudniej dostępnych miejsc oraz z linii przy dziąsłach. Podłużny kształt włókien tylko w tym pomaga - obejmuje większą liczbę zębów na raz i lepiej dopasowuje się do nieregularnej powierzchni uzębienia.

Czym charakteryzują się szczoteczki soniczne?

Programy szczotkowania zębów

Większość sonicznych szczoteczek do zębów ma kilka trybów mycia, a czasem każdy tryb mycia ma jeszcze dodatkowo różne prędkości. Dzięki temu, jeśli masz bardziej wrażliwe dziąsła lub zęby, możesz dopasować działanie szczoteczki do siebie i swoich potrzeb. Część szczoteczek sonicznych ma też tryb wybielania zębów, jeśli zależy Tobie na tej funkcji najbardziej.

Taka paleta funcjonalności sprawia, że szczoteczkę soniczną do zębów możesz spersonalizować w taki sposób, by działała tak, jak Ty najbardziej potrzebujesz. Co więcej jednego trybu możesz używać rano, a jeszcze innego wieczorem, czy po południu. Z kolei dla osób, które są przywiązane do jednego sposobu szczotkowania, szczoteczka soniczna zapamiętuje ostatni program. Dzięki temu przy każdym uruchomieniu tego urządzenia do mycia zębów, jest ono gotowe do działania w sposób najbardziej preferowany przez użytkownika.

Lepsze rozprowadzanie pasty do zębów

Szczoteczka do zębów soniczna lepiej niż manualna siostra współpracuje razem z pastą do zębów. Wymiatająco-pulsujące ruchy lepiej spieniają pastę, dzięki czemu w postaci mikrobąbelków dociera w więcej zakamarków. Tym samym Twoja higiena jamy ustnej każdego dnia jest bardziej jakościowa.

Szczoteczka soniczna pamięta za Ciebie

Wybierając szczoteczkę soniczną pozwalasz, by czyściła zęby za Ciebie. Jedyne, co musisz robić, to trzymać ją pod kątem 45 stopni i przemieszczać w odpowiednich momentach. Szczoteczka soniczna jest zaprogramowana do działania przez 2 minuty, które dzielą się na cztery 30-sekundowe części. Dzięki temu Ty nie musisz pamiętać, by szczotkować zęby określony czas. 

Szczoteczka soniczna do twarzy i do zębów?

W ostatnich latach bardzo modne stały się zamienne końcówki do szczoteczek sonicznych, kóre mają inne zadania niż tylko mycie zębów. Serca użytkowników zdobyła szczotezka soniczna do twarzy. Po co kupować niezliczoną ilość akcesoriów o różnym zastosowaniu, skoro możesz swoją szczoteczkę soniczną do zębów zamienić na szczoteczkę soniczną do twarzy? No właśnie! Wystarczy dokupić do swojego modelu odpowiednią końcówkę i już! Wszystko zasilane jednym urządzeniem bez zabierania dodatkowego miejsca w łazience.
 


Zobacz również ranking szczoteczek sonicznych do zębów.
 


Jakie zalety ma szczoteczka soniczna?

 • dokładniejsze dotarcie do trudno dostępnych miejsc,
 • likwidowanie płytki nazębnej 100% lepsze niż w przypadku szczoteczki manualnej,
 • minimalizacja rozwoju próchnicy,
 • usuwanie przebarwień na zębach (wybielanie zębów),
 • możliwość dostosowania trybów i mocy do wrażliwych zębów oraz dziąseł.

Co jest ważne przy zakupie szczoteczki sonicznej?

W asortymencie DentiLove.pl jest wiele szczoteczek sonicznych. Różnią się one ceną, funkcjonalnościami, trybami i prędkościami lub czasem działania na jednym ładowaniu.

Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę soniczną? Oto kilka wskazówek:

 1. Dostępne tryby pracy

  Szczoteczki soniczne najnowszej generacji mają dostępne różne tryby pracy. Zazwyczaj jeden jest przeznaczony do codziennego czyszczenia i ten jest najważniejszy. Jeśli doświadczasz nadwrażliwości zębów lub dziąseł, być może warto, aby Twój model szczoteczki sonicznej miał tryb delikatnego mycia tzw. sensitive. Niektóre z urządzeń mają też tryb wybielający lub masujący. Zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze w szczoteczce. Być może potrzebujesz tylko podstawowe tryby i jedną prędkość? A może lubisz eksperymentować i ważny jest dla Ciebie wybór wielu programów szczoteczki.
   

 2. Prędkości poszczególnych programów pracy

  W bardziej zaawansowanych szczoteczkach sonicznych, oprócz trybów pracy są też ich prędkości. Dzięki temu możesz dostosować prędkość szczotkowania do swoich potrzeb.
   

 3. Czas pracy urządzenia

  Szukając dla siebie nowej szczoteczki sonicznej weź pod uwagę jak często będziesz z niej korzystał. Rekomendowane 2 razy w trakcie dnia? A może używasz szczoteczki po każdym posiłku? To wpływa na to, jak długo szczoteczka soniczna będzie działała na jednym ładowaniu. Jeśli korzystasz ze swojej szczoteczki częściej niż 2 razy dziennie lub sporo czasu spędzasz na wyjazdach, warto zwrócić uwagę na czas pracy szczoteczki na jednym ładowaniu. Niektóre urządzenia mogą działać ponad pół roku w taki sposób. Inne modele taki czas pracy mają tylko do 14 dni. Sprawdź możliwości szczoteczek sonicznych Smilesonic.

 4. Timer

  Wbudowany Timer jest bardzo przydatną funkcją szczoteczki sonicznej i występuje w wielu urządzeniach. Rekomendowany czas szczotkowania zębów to 2 minuty. Powinien być podzielony na cztery 30-sekundowe interwały, podczas których skupiasz się na jednej ćwiartce łuku zębowego. Z takim czasomierzem łatwiej zadbać o prawidłowe czynności higieny jamy ustnej każdego dnia.

 5. Czujnik nacisku

  Niektóre szczoteczki soniczne są wyposażone w funkcje, które uchronią Cię przed nieefektywnym myciem zębów. Gdy zbyt mocno dociskasz główkę szczoteczki do zębów i dziąseł, czyszczenie jest niewystarczające. Czujnik nacisku w szczoteczce pozwoli Tobie uniknąć błędów podczas codziennego mycia zębów.

Jaka szczoteczka soniczna dla dzieci?

Choć najczęściej po szczoteczkę soniczną sięgają dorośli, to coraz częściej razem z nią wybierana jest również taka dla dziecka. Szczoteczka soniczna dla dzieci charakteryzuje się ciekawym designem, a także większą delikatnością i cichością niż egzemplarz dla dorosłych. Modele dla dzieci mają zazwyczaj dwie końcówki przeznaczone do różnego wieku pociechy, a także dużo mniejsze główki. Włosie zastosowane w szczoteczkach sonicznych dla dzieci jest też bardzo miękkie. Idealnie dopasowane do dziecięcych delikatnych dziąseł i zębów. W odróżnieniu od modelu rotacyjnego, szczoteczka soniczna dla dziecka może być stosowana już od pierwszego zęba mlecznego.

Jakie końcówki do szczoteczki sonicznej?

Oprócz samej szczoteczki sonicznej, którą wybierzesz do codziennej higieny jamy ustnej, bardzo istotne są również końcówki do szczoteczki, ponieważ to dzięki nim możesz jeszcze bardziej efektywnie czyścić zęby. Jeśli masz wrażliwe uzębienie i dziąsła, to oprócz wyboru odpowiedniego trybu pracy, możesz też np. skorzystać z końcówki o miękkim włosiu. Niektóre modele szczoteczki sonicznej mają też możliwość podpięcia do urządzenia, końcówki myjącej do twarzy. W takim przypadku będziesz mogła używać jednego produktu do wielu zadań.

Pamiętaj by do swojej szczoteczki kupować końcówki kompatybilne z Twoim urządzeniem.

Jakie są najpopularniejsze marki szczoteczek sonicznych?

FAQ

 

Szczoteczka soniczna działa w oparciu o wibracje połączone z ruchami pulsacyjnymi. Dzięki temu skutecznie rozbija płytkę nazębną i usuwa ją wraz z bakteriami, z wielu nawet trudno dostępnych miejsc.

 

Aby w sposób prawidłowy używać szczoteczki sonicznej, należy przede wszystkim upewnić się, że bateria jest naładowana. Następnie nałóż pastę do zębów na główkę urządzenia. Wybierz preferowany tryb działania i ustaw włókna szczoteczki pod kątem 45 stopni do linii dziąseł. Dzięki temu bakterie i zanieczyszczenia będą wymiatane w górę zębów, a zęby pozostaną na dłużej czyste.

 

Szczoteczka soniczna, którą kupisz w sklepie DentiLove.pl ma 2 lata gwarancji. Jeśli użytkowałeś ją w sposób zgodny z instrukcją, ale jednak coś przestało działać, to wystarczy, że zgłosisz się do naszego Biura Obsługi Klienta. W trakcie 2 lat od dnia zakupu naprawa lub wymiana szczoteczki sonicznej na nową jest darmowa.

 

Szczoteczka soniczna jest dobra dla każdego, kto chce bardziej dokładnie zadbać o zdrowie jamy ustnej każdego dnia. Polecana jest już nawet od pierwszego zęba mlecznego u dzieci. Dzięki temu, że szczoteczki soniczne działają ciszej, ale bardzo efektywnie, polecane są przez wielu dentystów. Niektóre modele szczoteczek sonicznych pracują z prędkością nawet 90 tysięcy ruchów sonicznych na minutę. To sprawia, że czyszczą zęby 100% dokładniej niż szczoteczki manualne.

 

Niestety, żadna szczoteczka do zębów nie jest w stanie usunąć kamienia nazębnego. Jest on bowiem bardzo twardą warstwą na zębach, powstałą na skutek mineralizacji nieusuniętej płytki nazębnej. Kamień nazębny musi zostać usunięty przez dentystę. Szczoteczka soniczna bardzo dobrze sprawdzi się za to w usuwaniu płytki nazębnej, by zapobiec powstaniu kamienia nazębnego.

 

Oba rodzaje szczoteczek do zębów mają swoje zalety. Zastanawiając się nad tym, która z nich jest lepsza, należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby. Szczoteczka soniczna jest cichsza niż elektryczna, ma inny rodzaj główki - bardziej podłużny, przypominający szczoteczkę manualną. Pokrywa zatem większą powierzchnię jednorazowo. Szczoteczka soniczna jest też delikatniejsza dla dziąseł i zębów, ale przy tym bardzo skuteczna. Szczoteczka elektryczna rotacyjna ma okrągłą główkę, więc bezpośrednio czyści po jednym zębie na raz, jest też mniej delikatna niż soniczna szczoteczka.

 

Najtańsze szczoteczki soniczne są te, przeznaczone dla dzieci. Ich ceny zaczynają się od mniej niż 50 złotych. W przypadku szczoteczek sonicznych dla dorosłych ceny zaczynają się od około 100 złotych. To, ile kosztuje szczoteczka soniczna uzależnione jest w dużej mierze od prędkości działania, liczby programów oraz dodatkowych funkcjonalności.

 

Szczoteczka soniczna powinna przede wszystkim spełniać potrzeby użytkownika. Jeśli zależy Tobie na bardzo podstawowym czyszczeniu zębów, wybierz modele z mniejszą liczbą programów, ale dłuższym działaniem na jednym ładowaniu. W przypadku, gdy szukasz poza szczoteczką soniczną także urządzenia z dużą liczbą dodatkowych funkcji, szukaj wśród droższych, bardziej rozwiniętych modeli. W wyborze pomoże Tobie nasz ranking najpopularniejszych szczoteczek sonicznych.

 

Raczej nie ma przeciwskazań do używania szczoteczki sonicznej. Działa ona dość delikatnie dla dziąseł i zębów, szczególnie w trybie sensitive w połączeniu z bardzo miękką końcówką. Z pewnością wybór szczoteczki należy skonsultować z lekarzem dentystą w przypadku dużej nadwrażliwości, zaawansowanej paradontozy lub po zabiegach chirurgicznych.

 

Szczoteczka soniczna w odróżnieniu od szczoteczki elektrycznej może być stosowana już od pierwszego zęba u dziecka. Wszystko to dzięki dopasowaniu urządzenia do bardzo delikatnej buzi dziecka. Modele przeznaczone dla dzieci są dodatkowo bardzo atrakcyjne wizualnie (często przypominają wyglądem zabawki) - by dziecko nie wystraszyło się urządzenia. Szczoteczki soniczne są też bardzo ciche, co również pomaga w używaniu ich razem z dzieckiem.

 

Czas ładowania szczoteczki sonicznej zależy od pojemności baterii, ale też od rodzaju ładowania. Jeśli Twoja szczoteczka jest ładowana indukcyjnie - czas ten może być dłuższy, niż w przypadku urządzeń ładowanych kablem USB. Czas uzupełnienia baterii w szczoteczce sonicznej to średnio kilka godzin.