Dla aparatów ortodontycznych i protez

Akcesoria do aparatu ortodontycznego dostępne w naszym sklepie to produkty najwyższej jakości. Stanowią bardzo ważny element codziennej higieny jamy ustnej dla tych, którzy noszą aparat ortodontyczny lub protezę. Leczenie ortodontyczne jest najlepszą metodą niwelowania wad zgryzu. Oprócz korzystnych efektów estetycznych, ogromnie ważny jest wpływ na zdrowie zębów.

Akcesoria do aparatu ortodontycznego

Akcesoria do aparatów ortodontycznych mają duże znaczenie dla komfortu osób, które podjęły trud korekcji u ortodonty. Bardzo częstym argumentem uzasadniającym założenie aparatu ortodontycznego, jest redukcja negatywnego wpływu wad zgryzu. Mogą one powodować nienaturalne ścieranie się i zębów i nacisk. Warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne, ponieważ jest to rozwiązanie najskuteczniejsze i trwałe.

Sprawdź jak dbać o aparat ortodontyczny.

Częstym problemem pacjentów ortodontycznych są drobne skaleczenia wywołane przez twarde części aparatu. W bezpośrednim kontakcie z delikatną tkanką po wewnętrznej stronie policzków, ostre zakończenia powodują małe, ale bardzo bolesne rany.

Najprostszą metodą zapobiegania takim skutkom ubocznym jest wosk ortodontyczny VITIS Orthodontic. Specjalna masa została opracowana właśnie w celu zapobiegania mechanicznym uszkodzeniom błon śluzowych jamy ustnej. Zamki, pierścienie i łuki aparatów ortodontycznych są dokuczliwe szczególnie w pierwszych tygodniach po założeniu.

Dzięki woskowi ortodontycznemu możesz łatwo uformować mały kawałek wosku i zabezpieczyć nim krawędź problematycznego elementu.

Dowiedz się więcej z artykułu >> wosk ortodontyczny - jak go używać?

Akcesoria ortodontyczne – dla higieny aparatów protez!

Akcesoria ortodontyczne to również niezwykle ważne produkty do czyszczenia aparatów i protez. Praktyczna postać tabletek czyszczących cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Polecamy sprawdzone i niezwykle skuteczne tabletki czyszczące do protez Fittydent. Po wrzuceniu do wody, w której zanurzony jest aparat lub proteza, roztwór usuwa wszelkie osady i pozostałości kleju do protez.

Środek czyszczący zawarty w tabletkach do protez neutralizuje drobnoustroje, które mogłyby wywołać stan zapalny wrażliwych błon śluzowych w jamie ustnej. Korzystanie z tabletek czyszczących do protez zapobiega korozji aparatów. Każdy użytkownik protez wie, jak ważna jest jakość kleju. Ma on bezpośredni wpływ na wygodę i poczucie pewności, że nie zdarzy się nic nieprzewidzianego. Zadaniem tego produktu jest stabilne umocowanie protezy w jamie ustnej. Dlatego polecamy naszych faworytów: