Wyprzedaż asortymentu do -45%

Płyny do płukania jamy ustnej

Wśród produktów do higieny jamy ustnej w każdym domu są już nie tylko szczoteczki do zębów i pasty do zębów. Coraz częściej w łazience gości też płyn do płukania jamy ustnej, który uzupełnia codzienne mycie zębów. Dowiedz się dlaczego warto mieć płyn do płukania ust oraz na co zwracać uwagę kupując ten produkt dla siebie!

Płyn do płukania jamy ustnej doskonale uzupełni Twoje codzienne szczotkowanie, ponieważ usunie wszystko to, z czym włosie szczoteczki sobie nie poradziło. Wydłuży ochronę przed bakteriami i ograniczy tworzenie płytki nazębnej, a także na dłużej zapewni Tobie uczucie odświeżenia. Jeśli z kolei masz problemy z nadwrażliwością i krwawieniem dziąseł, przyniosą ulgę, pomoże w gojeniu a co najważniejsze, dzięki braku zawartości alkoholu nie podrażnią. Sprawdź najlepsze płyny antybakteryjne.

W asortymencie DentiLove.pl w kategorii płyny do płukania jamy ustnej znajdziesz znane i cenione marki produktów, takie jak VITIS czy KIN. Mają one rozbudowaną ofertę specjalistycznych płynów do ust, wśród której każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Płyn do płukania jamy ustnej przeciwzapalny

Jeśli borykasz się z problemami infekcji i stanów zapalnych w jamie ustnej, wybieraj przede wszystkim płyny do płukania bez alkoholu. Dedykowanym produktem przeciwzapalnym jest płyn KIN Gingival. Radzi sobie skutecznie z problematycznym krwawieniem dziąseł oraz stanami zapalnymi w jamie ustnej dzięki zawartości chlorheksydyny oraz składnikowi o nazwie alpatha (łączy działanie alantoiny i pantenolu).

Oprócz tego dedykowanego płynowi do płukania jamy ustnej na stany przeciwzapalne doskonałe mogą okazać się dla Ciebie preparaty z serii ortodontycznej oraz periodontycznej. Takie produkty z uwagi na swoje przeznaczenie dla noszących aparaty na zęby, a także osób z paradontozą, działają bakteriobójczo i przeciwzapalnie. Używając do płukania jamy ustnej płynu z takich serii złagodzisz podrażnienia a ponadto odświeżysz oddech.

Przykłady płynów do płukania jamy ustnej przeciwzapalnych:

Płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci

Szukając odpowiedniego produktu dla dzieci, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wiek dziecka oraz opanowanie odruchu połykania. Takich preparatów nie wolno spożywać, gdyż mogą szkodzić na żołądek. Najczęściej płyny do płukania jamy ustnej dla dzieci mogą być używane już od 6. roku życia, część dopiero po ukończeniu przez dziecko 7 lat. Przykładem tego produktu jest płyn do płukania jamy ustnej GUM Junior 6+.

Płyn do płukania jamy ustnej po zabiegach chirurgicznych

Po jakichkolwiek zabiegach stomatologicznych, nasza jama ustna potrzebuje specjalnego traktowania. Należy używać miękkich szczoteczek do zębów, a także specjalnych past czy płynów do płukania jamy ustnej po zabiegach chirurgicznych. Pomogą one w gojeniu się ran, podrażnień, a nawet złagodzą bóle. Nie zawierają alkoholu. Bardzo przydatnym i często stosowanym składnikiem dedykowanych płynów do płukania ust po zabiegach, jest chlorheksydyna, mająca działanie antyseptyczne, ale też wyciągi z ziół o właściwościach kojących i regenerujących. Produktem, który świetnie sprawdzi się jako płyn do płukania jamy ustnej po zabiegach chirurgicznych będzie m.in. KIN Gingival, ale też KIN PerioKIN.

Sprawdź ranking płynów do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej bez alkoholu

Coraz częściej poszukiwanymi preparatami uzupełniającymi codzienne mycie zębów są płyny do płukania jamy ustnej bez alkoholu. Działają one efektywnie nawet do 12 godzin, ale przy tym nie podrażniają dziąseł i mogą być stosowane przez większość osób, nawet dzieci powyżej 6-7. roku życia. W naszej ofercie znajdziesz płyny do płukania jamy ustnej bez alkoholu od producentów KIN oraz VITIS. Wśród produktów znajdziesz zarówno dedykowane preparaty działające na określone problemy stomatologiczne, jak i do codziennego stosowania. Dobrym przykładem płynu do płukania ust bez alkoholu do stosowania każdego dnia może okazać się płyn VITIS Anticares 500ml, który zapobiega próchnicy i erozji szkliwa.

Czy płyn do płukania jamy ustnej jest szkodliwy?

Płyn do płukania jamy ustnej jest szkodliwy tylko wtedy, gdy nie jest stosowany zgodnie z instrukcją użytkowania. Pod żadnym pozorem nie powinno się połykać płynu do płukania ust, gdyż to również może nie być bezpieczne. Jeśli jednak wybierzemy produkt dostosowany do naszych potrzeb i korzystając z niego, będziemy postępować według wskazówek zapisanych na opakowaniu produktu - wszystko powinno być w porządku. Przykładem produktu bardzo bezpiecznego jest m.in. płyn do płukania jamy ustnej KIN PerioKIN może być nawet bezpiecznie stosowany przez kobiety w ciąży, podczas karmienia piersią oraz przez osoby z cukrzycą.