Szczoteczki międzyzębowe

Podstawą codziennej higieny jamy ustnej jest szczoteczka i pasta do zębów. Dla osób, które wychodzą poza utarte schematy są jednak dodatkowe akcesoria, które uzupełnią te podstawowe narzędzia do mycia zębów. Jednym z takich ciekawych produktów są szczoteczki międzyzębowe. Z powodzeniem mogą zastąpić nici dentystyczne czy flossery. 

Czym są szczoteczki międzyzębowe?

Jak sama nazwa wskazuje, to niewielkiego rozmiaru szczoteczki w formie przypominającej wykałaczki, z uchwytem i drucikiem z malutkimi silikonowymi włoskami tworzącymi szczoteczkę. Mają różne rozmiary, dzięki czemu każdy, w zależności od miejsca między zębami może dopasować je do swoich potrzeb. Szczoteczki międzyzębowe mają również różne kształty. Są proste jak wykałaczki, ale też w formie litery L, aby łatwiej dotrzeć do dalszych zakamarków jamy ustnej. Szczoteczki międzyzębowe nadadzą się również doskonale do czyszczenia miejsc przy aparacie ortodontycznym. Jeśli jesteś użytkownikiem aparatu na zęby, takie produkty mogą okazać się dla Ciebie bardzo przydatne.

>> Sprawdź też: Jak dbać o aparat ortodontyczny?

Szczoteczki międzyzębowe - jaki rozmiar wybrać?

Dzięki różnorodności pod kątem rozmiarów szczoteczki międzyzębowe możesz dopasować do przestrzeni pomiędzy zębami. Najcieńsze szczoteczki międzyzębowe jakie mamy w naszym asortymencie mają 0,6 mm. W DentiLove.pl posiadamy obecnie szczoteczki w rozmiarach:

Szczoteczki międzyzębowe - jak używać? 

Są one bardzo łatwe w użyciu, dlatego szczoteczki międzyzębowe są coraz bardziej popularne. Najchętniej są wybierane przez osoby, które używały nici dentystycznych, ale z różnych przyczyn nie polubiły ich. Szczoteczkę międzyzębową po prostu wsuwasz pomiędzy zęby lub między aparat ortodontyczny a zęby i wymiatasz płytkę nazębną, bakterie czy resztki jedzenia. Dzięki temu, że drucik jest elastyczny a włosie optymalnej sztywności, operowanie szczoteczką międzyzębową jest proste, ale skuteczne. To sprawia, że stanowią one doskonałe uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej.

Czy szczoteczki międzyzębowe są jednorazowe?

Szczoteczki międzyzębowe są wielokrotnego użytku i podobnie jak standardowej szczoteczki do zębów można korzystać nawet do 3 miesięcy. Należy jednak dokładnie czyścić szczoteczkę po użyciu i pozostawić do wyschnięcia zanim nałożymy plastikową zatyczkę, by w środku na skutek wilgoci nie rozwijały się bakterie.