Końcówki do szczoteczek sonicznych

Szczoteczki soniczne to innowacyjne urządzenia do higieny jamy ustnej. Zapobiegają odkładaniu się kamienia nazębnego, skutecznie czyszczą zęby i pozbywają się płytki nazębnej. Aby jednak mogły to robić, muszą mieć zawsze odpowiednią końcówkę do szczoteczki. Do zapewnienia efektywnej higieny jamy ustnej potrzebna jest regularna wymiana końcówki. Rekomendowany czas użytkowania jednej końcówki to 3 miesiące.

Zazwyczaj razem ze szczoteczką soniczną znajdziesz już określoną liczbę dodatkowych końcówek czyszczących. W zależności od modelu, marki czy producenta, ich ilość może się różnić. Zazwyczaj jednak ich liczba waha się między jedną, dwoma a czterema sztukami. 

Poszczególne końcówki do szczoteczek sonicznych różnią się między sobą kompatybilnością do danego urządzenia, a także twardością i ułożeniem włókien. Niektóre główki mają też dodatkowe funkcjonalności. Warto wiedzieć zatem czym się kierować podczas wyboru nowej końcówki do szczoteczki sonicznej, gdy poprzednia uległa zużyciu. 

Rodzaje główek do szczoteczek sonicznych

1. Końcówki miękkie (soft)

Jeśli Twoje zęby są wrażliwe, a dziąsła podatne na podrażnienia i krwawienie, trafnym wyborem będzie końcówka z miękkim włosiem. Zapewni delikatne i skuteczne czyszczenie jamy ustnej, a Ty będziesz mógł cieszyć się komfortem.

2. Końcówki standardowe (standard)

Z kolei końcówki ze standardowym włosiem świetnie sprawdzą się u osób, które potrzebują ogólnego, dokładnego czyszczenia, a ich zęby i dziąsła nie są czułe i drażliwe.

3. Końcówki twarde

Natomiast jeśli zależy Ci na wyższym szczeblu pielęgnacji jamy ustnej, możesz wybrać twardą końcówkę do swojej szczoteczki sonicznej. Polecane są dla osób, którym zależy na bardziej intensywnym czyszczeniu i większym usuwaniu płytki nazębnej. Należy jednak zaznaczyć, że stomatolodzy nie rekomendują używania tego rodzaju końcówki na co dzień, a raczej raz na kilka dni.

4. Końcówki z włóknami przypominającymi (bristles reminder)

Oferujemy również wybielające końcówki do szczoteczki sonicznej, oraz końcówki z włosiem, które blednie wraz ze zużyciem - dając tym sygnał o konieczności wymiany końcówki. W niektórych końcówkach takie włosie ma kolor niebieski, w innych - żółty. 

Jak wybrać końcówkę do szczoteczki? 

W naszym sklepie znajdziesz wiele różnych końcówek do szczoteczek sonicznych, od różnych producentów. Ważne jednak abyś wiedział, że powinieneś wybrać tę końcówkę, która jest kompatybilna z Twoim urządzeniem. Następnie zdecyduj, który rodzaj końcówek będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Standardowa, miękka, a może wybielająca? Główki do szczoteczki sonicznej możesz wybrać według swoich indywidualnych preferencji lub według tego, co zalecił Ci Twój specjalista. 

Końcówki do szczoteczek sonicznych swoim kształtem przypominają główki szczoteczek manualnych. W trakcie czyszczenia myją kilka zębów jednocześnie - w odróżnieniu od końcówek szczoteczek elektrycznych, które skupiają się na osobnym myciu każdego zęba.

Najlepsze końcówki do szczoteczek sonicznych 

Pamiętaj, żeby wybrać tę końcówkę do szczoteczki sonicznej, która jest kompatybilna z Twoim urządzeniem - tylko wtedy szczoteczka będzie działać prawidłowo. Poniżej prezentujemy kilka dostępnych w naszym sklepie modeli końcówek z różnymi funkcjami.

1. Końcówka do szczoteczek PixieDent Onyx i Pearl - Standard

Ta końcówka posiada włosie o standardowej twardości. Dokładnie czyści zęby, pozbywa się resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowych, a przy tym nie podrażnia dziąseł.

2. Końcówka do szczoteczki PixieDent Diamond - Standard Comfort

Rekomendowana dla osób z problemami takimi jak nadwrażliwość zębów i krwawienie dziąseł. Elastyczne włókna skutecznie czyszczą zęby, w pełni pozbywając się płytki nazębnej.

3. Końcówka do szczoteczki Oral-B Pulsonic

Wśród końcówek do szczoteczek sonicznych Oral-b mamy do wyboru końcówkę o miękkim włosiu (Pulsonic Sensitive) oraz o standardowym (Sensitive Clean). Są one kompatybilne tylko ze szczoteczkami z serii Pulsonic. Są one specjalnie wyprofilowane do powierzchni zębów, by czyszczenie było skuteczniejsze, a włókna przypominające stopniowo bledną, aby pokazać Tobie, że czas na wymianę.  

4. Końcówki Oclean Gum Care

Dzięki tej końcówce nie musisz obawiać się dyskomfortu i bólu w trakcie mycia zębów, nawet jeśli masz wrażliwe zęby i dziąsła. Jej miękkie włosie skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia i osad, a przy tym nie podrażnia. Rekomendowana jest dla osób, które myją zęby więcej niż 2 razy dziennie lub dla osób, które zmagają się z chorobami dziąseł czy przyzębia. 

Zamienniki oryginalnych końcówek 

Oryginalne końcówki do szczoteczek elektrycznych kompleksowo wykonują swoją rolę, skutecznie czyszcząc zęby i wszystkie zakamarki pomiędzy nimi. Są jednak zazwyczaj droższe i nie każdy chce przeznaczać na nie dużej sumy pieniędzy. Jeśli nie chcesz zbyt mocno uszczuplać swojego portfela, możesz zdecydować się na tańsze zamienniki, które mogą być równie skuteczne co oryginalne końcówki. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz szeroką ofertę zamienników do szczoteczek. 

1. Końcówki do szczoteczki Oclean ONE, SE, AIR, X, Z1 - zamiennik

Ta końcówka do szczoteczki dokładnie likwiduje płytkę nazębną i skutecznie czyści przestrzenie międzyzębowe. Pasuje do szczoteczek:  OCLEAN One, OCLEAN SE, OCLEAN Air, OCLEAN Air, OCLEAN X Pro, OCLEAN X, OCLEAN Z1, OCLEAN F1, Oclean Endurance, Oclean Flow. 

2. Końcówki do szczoteczki Seysso Oxygen i Planet - zamiennik

Ten zamiennik jest kompatybilny ze szczoteczkami Seysso Seysso Oxygen i Planet. Usuwa delikatne przebarwienia, rozjaśniając zęby. Kompleksowo czyści i usuwa płytkę nazębną. 

Pamiętaj, aby pamiętać o wymianie Twojej końcówki do szczoteczki sonicznej na nową średnio co 3 miesiące.