Końcówki do szczoteczek Oral-B

Najpopularniejszą marką na rynku są szczoteczki elektryczne Oral-B Braun. To sprawia, że równie popularne i gorąco poszukiwane przez wielu ich użytkowników są wymienne końcówki Oral-B. Większość stanowią końcówki z okrągłą główką tak charakterystyczną dla szczoteczek elektrycznych, jednak w ofercie marki są też końcówki do szczoteczek sonicznych z serii Oral-B Pulsonic.

Końcówka do szczoteczki Oral-B - co ile wymieniać na nową?

Dla zachowania zdrowia jamy ustnej specjaliści zalecają wymianę końcówek do szczoteczek co najmniej raz na 3 miesiące. Można częściej, w przypadku widocznego zużycia włosia (postrzępione, rozchodzące się na boki włókna). Część końcówek do szczoteczek Oral-b posiada wskaźnik zużycia końcówki (niebieskie włókna, blednące pod wpływem używania).

Oral-B końcówki Precision Clean

Najpopularniejsze końcówki do szczoteczki elektrycznej Oral-b. Usuwają więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna, nawet z największych zakamarków jamy ustnej dzięki inteligentnemu ułożeniu włókien. W całości otulają ząb, dzięki czemu kompleksowo go czyszczą. Pasują do wszystkich modeli szczoteczek Oral-B z wyjątkiem Pulsonic oraz IO.

Końcówki Oral-B Cross Action

Włókna końcówki do szczoteczki Oral-b Cross Action ułożone zostały przez producenta pod kątem 16 stopni. To sprawia, że dobrze czyszczą nawet najmniej dostępne przestrzenie a okrągła główka o odpowiednio dopasowanej wielkości za jednym przyłożeniem usuwają 100% płytki nazębnej w porównaniu do szczoteczek klasycznych. Pasują obrotowych szczoteczek Oral-B z wykluczeniem sonicznej Pulsonic oraz magnetycznej IO. 

Końcówki Oral-B Sensitive Clean

Producent stworzył również końcówki do szczoteczek elektrycznych Oral-B Sensitive Clean z myślą o wrażliwych zębach i dziąsłach. Połączenie miękkich, cienkich włókien ułożone w wyjątkowy sposób sprawia, że końcówki są niezwykle delikatne dla dziąseł i zębów, ale bezwzględne w likwidowaniu płytki nazębnej. Pasują do wielu modeli elektrycznych szczoteczek Oral-B poza serią Pulsonic oraz IO.

Końcówki Oral-B Floss Action

Ta końcówka została stworzona z myślą o prawdziwych zadaniach specjalnych w higienie jamy ustnej. Włosie końcówki wzbogacone o włókna MicroPulse usuną resztki jedzenia i płytkę nazębną z trudniej dostępnych miejsc, pozostawiając zęby dłużej świeże i czyste. Odpowiadają większości modeli szczoteczek elektrycznych Oral-B, wyjątkiem jest szczoteczka soniczna Oral-B Pulsonic oraz IO.

Końcówki Oral-B 3D White

Jeśli masz problem z lekkimi przebarwieniami na zębach, to końcówki wybielające do szczoteczki Oral-B mogą być dla Ciebie. Mają na główce specjalne gumowe elementy, które pomogą usunąć delikatne przebarwienia i naturalnie wybielić zęby podczas regularnego szczotkowania. Pasują  do szczoteczek Oral-B za wyjątkiem Pulsonic oraz IO.

Końcówki do szczoteczek Oral-B dla dzieci

W ofercie akcesoriów są również końcówki do szczoteczki elektrycznej Oral-B dla dzieci. Główki są mniejsze, przez co lepiej dopasowują się do dziecięcej buzi. Włókna w końcówkach dla dzieci Oral-B Kids są też bardziej miękkie, by nie podrażnić delikatnych dziąseł. Stworzono też serię końcówek z postaciami Disneya, dla prawdziwych wielbicieli bajek. Dzięki temu dziecko chętniej sięga po szczoteczkę do zębów.

Końcówki do Oral-B Pulsonic (szczoteczka soniczna)

Choć większość szczoteczek od marki Oral-B jest elektrycznych, to producent posiada też w swoim portfolio szczoteczki soniczne z serii Pulsonic. Masz do wyboru dwa rodzaje końcówek do tej szczoteczki Oral-B: Clean oraz Sensitive. Pierwsza z nich dedykowana jest czyszczeniu codziennemu, a druga rekomendowana jest osobom o wrażliwym zębom i dziąsłom.

Końcówki do szczoteczek magnetycznych Oral-B IO

Odrębną grupą końcówek są te do szczoteczek magnetycznych Oral-B IO. Pasują one tylko i wyłącznie do tej serii szczoteczek do zębów i podczas zakupów warto właśnie tym się kierować. Dzięki temu, że zawsze kupujesz końcówki do szczoteczki kompatybilne z urządzeniem, zapewniasz największą efektywność szczotkowania.