Vitis

Vitis to ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem marka produktów do higieny jamy ustnej. Stanowi jeden z podstawowych segmentów pionierskiego przedsiębiorstwa Dentaid. Wszystkie receptury, na bazie których wytwarzane są preparaty Vitis, zostały opracowane przez laboratorium mikrobiologiczne i laboratorium receptur.

Marka Vitis opiera się o innowacyjne technologie najnowszej generacji. Dzięki nieustannemu zaangażowaniu w badania i rozwój, powstają produkty skuteczne i bezpieczne. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór produktów do higieny jamy ustnej Vitis.

Vitis sensitive – dla wrażliwych zębów

Vitis sensitive to linia stworzona z myślą o osobach zmagających się z nadwrażliwością zębów. Najczęstszą przyczyną nieprzyjemnych reakcji na gorące i zimne pokarmy jest osłabienie szkliwa. Demineralizacja może prowadzić do odsłonięcia kanalików zębinowych, które wywołują nadmierną podatność zakończeń nerwowych na bodźce.

Pasta do zębów VITIS sensitive została opracowana w technologii Dentaid haprepair. Kluczowym składnikiem są tu nanocząsteczki hydroksyapatytu, które wnikają w strukturę szkliwa. Odbudowują je, likwidują skutki erozji tworząc mocną tkankę.

Vitis oferuje kompleksową pielęgnację jamy ustnej na każdym etapie higieny. Dlatego warto sięgnąć także po płyn do płukania jamy ustnej VITIS sensitive, który również uszczelnia kanaliki nerwowe. Oprócz remineralizacji szkliwa, linia Vitis sensitive działa korzystnie na błony śluzowe i dziąsła. Preparat został wzbogacony w alantoinę i prowitaminę B5, które łagodzą stany zapalne.

Vitis anticaries – skuteczne zapobieganie próchnicy

Produkty z serii Vitis anticaries to niezawodna metoda zapobiegania próchnicy. Pasta do zębów VITIS anticaries chroni zęby na kilka sposobów. Oprócz wspomnianych już cząsteczek hydroksyapatytu, preparaty zawierają ksylitol, który zapobiega gromadzeniu się płytki nazębnej. Idealnym uzupełnieniem profilaktyki będzie płyn do płukania jamy ustnej VITIS anticaries, który przedłuża działanie antybakteryjne. Zawarty w płynie monofluorofosforan sodu zapewnia zdrowe i mocne zęby.

Vitis whitening dla pięknego uśmiechu

Szukasz sposobu na rozjaśnienie zębów bez specjalnych zabiegów w gabinecie stomatologicznym? Propozycję znajdziesz w naszym sklepie. Pasta do zębów VITIS whitening, oprócz ochrony przeciwpróchniczej, zapewnia także wspaniały efekt wybielania zębów. W składzie pasty znajdziemy poliwinylopirolidon, który usuwa przebarwienia wywołane paleniem papierosów, kawą i herbatą. Preparat zawiera także perlit, który przy niskiej ścieralności wykazuje znakomite właściwości polerujące. Dzięki temu zęby stają się bielsze bez ryzyka naruszenia szkliwa.

Dla lepszego efektu wybielania zębów stosuj też płyn do płukania jamy ustnej VITIS whitening. Zawarty w nim potrójny system fosforanów chroni przed kamieniem nazębnym, tworząc barierę dla działalności bakterii. Tutaj także znajduje się hydroksypatyt, który podczas każdej czynności higieny jamy ustnej wzmacnia szkliwo i zapobiega nadwrażliwości.

Nosisz aparat ortodontyczny? Wybierz Vitis orthodotic

Z myślą o użytkownikach aparatów ortodontycznych marka Vitis opracowała produkty dostosowane do ich potrzeb. Proces leczenia ortodontycznego niesie ryzyko podrażnień błon śluzowych jamy ustnej.  Aby złagodzić stany zapalne dziąseł i wzmocnić naturalne funkcje ochronne – wybierz pastę do zębów VITIS orthodontic. Zawarty w niej chlorek cetylopirydyny wykazuje dwojakie działanie: przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Codzienne stosowanie preparatu zapobiega próchnicy i korzystnie wpływa na stan dziąseł.

>> Poznaj 7 wskazówek jak myć zęby z aparatem ortodontycznym

Jeśli do codziennej pielęgnacji dołączysz płyn do płukania jamy ustnej Vitis orthodontic, zapomnisz o problemie nieświeżego oddechu i gromadzeniu się biofilmu wokół elementów aparatu ortodontycznego. Klienci doceniają produkt również za wspaniały jabłkowo-miętowy aromat.

Jeśli zmagasz się z drobnymi skaleczeniami, które są charakterystyczne szczególnie w pierwszych tygodniach po założeniu aparatu – wypróbuj wosk ortodontyczny Vitis orthodontic. Z jego pomocą w prosty sposób zapobiegniesz uszkodzeniom błon śluzowych.

Produkty Vitis do higieny jamy ustnej dla dzieci

Doświadczenie specjalistów Vitis pozwoliło opracować produkty dla potrzeb młodszych użytkowników. W ofercie znajdziesz pastę do zębów Vitis kids, która zawiera optymalną ilość fluorku sodu dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Żelowa konsystencja i owocowy smak są przyjazne dla najmłodszych. Dla dzieci starszych polecamy pastę do zębów VITIS junior, która jest dostosowana do potrzeb pierwszych zębów stałych.

Sprawdź także >> dlaczego pasty do zębów zawierają fluor?

Wyjątkowe akcesoria Vitis

Oferta akcesoriów do higieny jamy ustnej Vitis obejmuje także wysokiej jakości szczoteczki do zębów:

1. Szczoteczka standardowa Vitis medium – wyposażona w wyprofilowane włókna, które docierają do przestrzeni międzyzębowych. Doskonale usuwa wszelkie osady także w linii dziąseł.

2. Szczoteczka do zębów Vitis orthodontic jest dostosowana do potrzeb osób noszących aparat ortodontyczny. Połączenie miękkich i średnich włókien zapewnia optymalną elastyczność i efektywność czyszczenia zębów.

Wypróbuj także nić dentystyczną Vitis soft, która wyróżnia się wytrzymałością włókien. Zdolność pęcznienia sprawia, że przestrzenie międzyzębowe będą idealnie oczyszczone. Miętowa, woskowana nić zawiera fluor, dzięki czemu każda szczelina jamy ustnej ma zapewnioną ochronę przeciwbakteryjną.

Przekonaj się >> co daje nitkowanie zębów i dlaczego jest tak ważne?