Gum

Zapoznaj się z linią produktów do higieny jamy ustnej GUM. Historia marki sięga aż 1923 roku, kiedy amerykański dentysta i periodentolog John O. Butler założył przedsiębiorstwo produkujące szczoteczki do zębów i nici dentystyczne. Ideą, która przyświecała pracy nad akcesoriami była ochrona wrażliwych dziąseł. Stąd też wzięła się tajemnicza nazwa, bowiem GUM stanowi skrót od angielskiego terminu Gentle Uletic Massage, czyli delikatny masaż dziąseł.

Kto powinien korzystać z produktów marki GUM?

Dziś marka Sunstar GUM to szeroki wachlarz produktów dla dorosłych i dla dzieci. Uniwersalne preparaty, takie jak pasta do zębów GUM Original White, przeznaczone są do codziennej higieny jamy ustnej. Zapewniają ochronę przed próchnicą i piękny uśmiech.

Stomatolodzy podkreślają, że niezwykle ważne dla codziennej higieny jest niktowanie zębów.  Pozostałości pokarmów pozostające w przestrzeniach międzyzębowych stwarzają środowisko dla namnażania się szkodliwych bakterii. Wybierz nić dentystyczną GUM Original White, która zawiera mikronizowaną krzemionkę oraz fluor. Woskowana nić wysokiej jakości pomoże Ci skutecznie pozbyć się osadów i przebarwień.

Linia Hali Control pozwoli pozbyć się problemu z nieświeżym oddechem, za który odpowiedzialne są bakterie w jamie ustnej. Wypróbuj pastę do zębów GUM Hali Control, która skutecznie likwiduje drobnoustroje i wzmacnia szkliwo. Wraz z płynem do płukania jamy ustnej GUM Hali Control zapewniają świeżość, komfort i ochronę przed bakteriami.

Marka GUM dla wrażliwych dziąseł

Problematyka delikatnych dziąseł nadal jest jednym z najważniejszych kręgów tematycznych, na jakim skupia się laboratorium firmy. Dla użytkowników, którzy potrzebują łagodniejszych preparatów niż te dostępne w drogeriach, mamy do zaproponowania:

- Pastę do zębów GUM Paroex 0,06% - wzbogaconą o aloes i witaminy, które koją delikatne tkanki i wspierają regenerację błon śluzowych. Produkt może być stosowany codziennie, a zawarta w nim chlorheksydyna skutecznie chroni przed gromadzeniem się płytki nazębnej.

- Pastę do zębów GUM Paroex 0,12% - to produkt przeznaczony do okresowego stosowania (maksymalnie przez dwa tygodnie), stworzony z myślą o osobach zmagających się z paradontozą. Ale wybór tego produktu jest wskazany także dla osób po zabiegach chirurgii dentystycznej.

Produkty GUM dla osób noszących aparat ortodontyczny

Osoby, które noszą aparat ortodontyczny, mają utrudnione zadanie podczas codziennej higieny jamy ustnej. Obecność aparatu na zębach sprawia, że fragmenty jedzenia łatwo się o niego zaczepiają. Dodatkowo nacisk szyn i zamków może sprawiać kłopot. Dlatego marka GUM ma w swojej ofercie nić dentystyczną GUM Access Floss. Pęczniejąca nić wyposażona w funkcjonalną przewleczkę to idealne rozwiązanie w okresie leczenia ortodontycznego. Sprawdzi się także u osób, których zęby charakteryzują się dużym stłoczeniem.

Zwróć uwagę także na płyn do płukania jamy ustnej GUM Ortho 300 ml. Opracowano go z myślą o podrażnieniach, które często są nieodzowną koniecznością podczas noszenia aparatu. Ten płyn nie zawiera alkoholu. W składzie znajdziesz natomiast ekstrakt z aloesu i imbiru, które koją wrażliwe tkanki i przynoszą natychmiastową ulgę. Obecna w płynie witamina E przyspieszy regenerację błon śluzowych.

Marka GUM dla dzieci

W ofercie produktów GUM znajdują się produkty przeznaczone dla najmłodszych członków rodziny. Opracowana specjalnie dla potrzeb dzieci w wieku od 7 do 12 lat, delikatna formuła truskawkowej pasty do zębów dla dzieci GUM Junior skutecznie chroni przed próchnicą. Atrakcyjność pasty polega także efekcie brokatu, który – jak sami rodzice wiedzą – zachęca dziecko do regularnego mycia zębów.

Do kompletu warto wybrać truskawkowy płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci GUM Junior 6+. Nowoczesna formuła preparatu ogranicza powstawanie płytki nazębnej. Zawarty w płynie wyciąg z rumianku łagodzi tkliwość i bolesne doznania w okresie wymiany zębów mlecznych na stałe.

>> Sprawdź również kiedy wypadają mleczaki

Praktyczne zestawy produktów GUM dla kompleksowej ochrony
W naszym sklepie znajdziesz zestawy produktów GUM, które stanowią idealne połączenie. Ich wspólne stosowanie oznacza dla użytkownika uzupełniające się działanie substancji aktywnych. Profesjonalne preparaty przedłużają ochronę szkliwa oraz wrażliwych błon śluzowych. Polecamy:

>> Zestaw: pasta do zębów GUM Paroex 0,06% 75 ml + płyn do jamy ustnej GUM Paroex 0,06% 500ml

>> Zestaw: pasta do zębów GUM Paroex 0,12% 75ml + płyn do jamy ustnej GUM Paroex 0,12% 300ml