Czyściki do języka

Czyściki do języka (skrobaczki do języka)

Język jest dla nas niezwykle istotny na co dzień w wielu aspektach życia, m.in. dzięki niemu jesteśmy w stanie mówić, czy rozpoznawać smaki. Choć przede wszystkim skupiamy się na codziennym myciu zębów, to o języku też nie powinniśmy zapominać i należycie zadbać o jego czystość. W celu usunięcia bakterii z języka przydatny okazać się może czyścik do języka nazywany też zamiennie skrobaczką do języka.

Dlaczego warto czyścić język skrobaczką?

Z pewnością kojarzysz nalot, który masz na języku. Jeśli ma kolor biały, to jest to zupełnie normalny objaw osadzania się na nim bakterii, resztek pokarmu czy napojów. Nalot może mieć też kolor bardziej żółty - jest on charakterystyczny dla palaczy oraz osób, które spożywają dużo mocnej kawy i herbaty. Czyszcząc codziennie język dedykowaną skrobaczką do języka, jesteś w stanie ograniczyć ilość bakterii w jamie ustnej. Co więcej nalot na języku, odpowiada w dużej mierze za nieprzyjemny zapach z ust. Używając czyścika do języka ograniczysz zatem również problem z ewentualnym brzydkim zapachem z buzi.

Na co zwrócić uwagę kupując czyścik do języka?

Przede wszystkim zwróć uwagę na ilość łuków, który posiada skrobaczka. Im więcej, tym większą powierzchnię jest w stanie wyczyścić z jednym użyciem. Czyściki do języka mogą posiadać jeden, dwa lub nawet trzy takie łuki.

Przykładem skrobaczki z jednym łukiem jest standardowy czyścik języka DentiLove. Dla bardziej wymagających mamy skrobaczkę do języka z trzema łukami od DentiLove.

Wybierając takie akcesorium dla siebie, zwróć uwagę również na to, by kształt i wielkość nie powodowała nadmiernych odruchów wymiotnych. Aby prawidłowo użyć skrobaczki do języka należy ją położyć dość daleko na języku, dlatego warto o tym pomyśleć już na początku.

Jak czyścić język przy użyciu czyścika?

Jak już jesteśmy przy temacie korzystania z czyścika do języka, to odpowiedzmy na pytanie: Jak czyścić język przy użyciu skrobaczki?

  1. W pierwszym kroku nawilż wodą czyścik i wyciągnij język tak daleko, jak to możliwe.

  2. Umieść czyścik na języku i przeciągaj nim od początku do końca na środku języka.

  3. Powtarzaj to około 5 razy przy każdym użyciu.

  4. Po użyciu przepłucz jamę ustną.

Aby czyścik do języka był najbardziej skuteczny, pamiętaj, by używać go przed myciem zębów. Wymieniaj go też mniej więcej co 3 miesiące.