Płyny do płukania dla dzieci

Płyny do płukania jamy ustnej dla dzieci – prosty sposób na zdrowe zęby i dziąsła Twojej pociechy!

Czasem szczotkowanie zębów pastą do zębów nie wystarczy – w jamie ustnej pozostaje bowiem wiele bakterii i resztek pożywienia, z którymi szczoteczka mogła sobie nie poradzić. W przypadku zębów mlecznych to jednak niezwykle ważne, aby pozbyć się z nich jak największej ilości mikroorganizmów – są one bowiem bardziej niż zęby stałe narażone na rozwój próchnicy. I tutaj do akcji wkraczają  płyny do płukania jamy ustnej dla dzieci – wystarczy użyć ich przez 30 sekund po myciu zębów, aby usunąć niemal 100% bakterii pozostałych po szczotkowaniu! To gwarancja świeżego oddechu i zdrowych mleczaków dla każdego malucha.

Płyny do płukania jamy ustnej dla dzieci – po co je używać?

Płyn do płukania wraz ze szczoteczką i pastą do zębów to pełnowymiarowa higiena jamy ustnej, która odgoni wszelkie choroby jamy ustnej, takie jak próchnica u dziecka czy zapalenie dziąseł. Jest to możliwe dzięki składom bogatym w składniki aktywne, takie jak chlorek cetylopirydyny czy fluor – chociaż możesz wybrać również płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci bez fluoru. Znajdziesz w nim liczne pierwiastki, które chronią delikatne szkliwo mleczaków, zabijają próchnicotwórcze bakterie i zapobiegają osadzaniu się płytki nazębnej.

Płyny do płukania jamy ustnej dla dzieci cechuje również delikatna słodycz i smakowity owocowy aromat – to doskonały sposób na to, aby zachęcić dziecko do mycia zębów. Dzięki tym pozytywnym bodźcom codzienny rytuał higieny jamy ustnej stanie się dla malucha czymś przyjemnym, na co każdego dnia będzie czekał z niecierpliwością!

Nieoceniony wpływ płynów dla dzieci na zdrowie ich jamy ustnej sprawia, że są one idealnym dopełnieniem codziennego mycia zębów. To najprostszy sposób na to, aby zadbać o mleczaki i dziąsła Twojej pociechy – nie czekaj więc dłużej i zakup kompleksowy płyn o płukania jamy ustnej dla dzieci już teraz!

Jaki płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci wybrać?

Wybór odpowiedniego płynu do płukania jamy ustnej to nic trudnego – wystarczy, że zastanowisz się nad potrzebami swojego dziecka. Jeden z głównych czynników, które grają rolę przy zakupie akcesoriów do higieny jamy ustnej dla dzieci, to wiek Twojej pociechy. Na rynku można znaleźć nawet płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci od 3 lat, który nie zawiera fluoru lub ma jego bardzo małą ilość. U nas znajdziesz za to płyn do płukania jamy ustnej GUM Junior 6+, który ma 226 ppm tego pierwiastka. Jeżeli zaś dostarczasz zębom swojego dziecka wystarczającą ilość fluoru z innych źródeł, zdecyduj się na płyn do płukania jamy ustnej dla dzieci bez fluoru.

Przed zakupem trzeba wziąć również pod uwagę preferencje smakowe malucha – to bowiem niezwykle ważne, aby płyn był w smaku, który mu odpowiada. Z tego względu najlepiej poprosić go o jego opinię, lub pozwolić mu na samodzielny wybór. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zakupiony płyn do płukania jamy ustnej dla dziecka będzie mu odpowiadał i z chęcią będzie korzystał z niego po każdym myciu zębów!

Płyny do płukania jamy ustnej dla dzieci są więc idealnym dopełnieniem każdorazowego szczotkowania zębów przy użyciu pasty. To niezbędna część codziennej rutyny higieny jamy ustnej, która pozwoli na zapobiegnięcie groźnej i często kosztownej w leczeniu próchnicy. Dlatego też produkt ten powinien znajdować się w łazience każdego rodzica z maluchem – specjalistyczne płyny do płukania jamy ustnej dla dzieci i inne produkty zakupisz u nas