Żele, spraye i pianki

Żele, spraye i pianki to specjalna kategoria preparatów do higieny jamy ustnej. Zostały opracowane z myślą o potrzebach osób o szczególnych wymaganiach. W ofercie naszego sklepu znajdziesz m.in. produkty przeznaczone dla tych, których zęby są wyjątkowo wrażliwe. Problem nadwrażliwości zębów zazwyczaj wynika z indywidualnych skłonności organizmu. Powodem może być też osłabienie warstwy otaczającej zębinę lub czasowy skutek uboczny po zabiegach stomatologicznych.

Żele, spraye i pianki do higieny jamy ustnej – kiedy są potrzebne?

Żele, spraye i pianki do higieny jamy ustnej mają szerokie spektrum działania. Jednym z powszechnych problemów w naszym społeczeństwie jest nadwrażliwość zębów. Objawia się ona silnym, przeszywającym zęby bólem podczas spożywania zimnych i gorących posiłków. Ta nieprzyjemna reakcja wynika między innymi z demineralizacji szkliwa.

Osłabiona tkanka chroniąca zębinę staje się z różnych przyczyn cieńsza, co prowadzi do wytworzenia się mikroskopijnych szczelin. To właśnie tędy przebiegają bodźce wywołujące ból. Efekt nadwrażliwości zębów jest znany osobom zmagającym się z bruksizmem, czyli zgrzytaniem zębami. Czasem taka budowa zębów jest uwarunkowania genetycznie.

Mamy preparat, który zniweluje ten dyskomfort! Żel na nadwrażliwość zębów SensiKIN zawiera składniki, które hamują przesyłanie nadmiernych impulsów nerwowych. Przynosi ulgę dzięki natychmiastowemu ich zablokowaniu. Zawarte w żelu związki fluoru dodatkowo wzmacniają szkliwo i chronią przed rozwojem próchnicy.

Żele, spraye i pianki na ząbkowanie u dzieci

Żele, spraye i pianki to preparaty, które znajdują zastosowanie podczas trudnego okresu ząbkowania u dzieci. Czasem ten etap rozwoju okazuje się bardzo trudny dla maluchów. Ból w jamie ustnej i obrzęk dziąseł potrafią doprowadzić do łez dorosłego człowieka, więc trudno się dziwić niemowlętom.

Żel do jamy ustnej szybko przynosi ukojenie, a naturalne wyciągi roślinne wraz z kwasem hialuronowym doskonale nawilżają. Dzięki temu zredukowana zostaje tkliwość, a pierwsze ząbki możemy powitać z uśmiechem.

Żele, spraye i pianki po zabiegach stomatologicznych

Żele, spraye i pianki mają zastosowanie jako środki przywracające prawidłowy stan błon śluzowych i delikatnych tkanek wewnątrz jamy ustnej. Produkty takie jak żel PerioKIN są zalecane osobom, które odczuwają ból z powodu aft i pleśniawek. Obecność składników bakteriobójczych sprawia, że żele doskonale wspomagają kondycję dziąseł. Zapewniają szybsze gojenie się uszkodzeń i profilaktyczną ochronę przed infekcjami i chorobami przyzębia.

Żele do higieny jamy ustnej hamują stany zapalne i przynoszą natychmiastową ulgę. Można stosować je bezpośrednio w miejscu powstających bolesnych zmian. To doskonały sposób na złagodzenie obrzęku po zabiegach stomatologicznych, takich jak:

  • skaling
  • wstawianie implantów
  • kiretaż

Żele, spraye i pianki do jamy ustnej to także preparaty niezbędne podczas leczenia ortodontycznego. Drobne uszkodzenia spowodowane obecnością aparatu na zębach to częsty problem. Jednak można w prosty sposób zredukować podrażnienia i przyspieszyć ich  gojenie za pomocą sprayu na dziąsła PerioKIN. Preparat umożliwia precyzyjną aplikację w odpowiednich miejscach dzięki funkcjonalnemu dozownikowi.

Łagodzące żele i spraye – remedium na wrażliwe dziąsła

Osoby dotknięte paradontozą doświadczają nieprzyjemnych skutków schorzenia m.in. w postaci nadmiernej tkliwości i bolesności dziąseł. Można temu zaradzić dzięki specjalnym żelom o charakterze postbiotyku. Zawartość naturalnych składników pochodzenia roślinnego znakomicie nawilża tkanki i wspiera proces regeneracji. Jednym z takich preparatów jest żel do jamy ustnej Biorepair Parodontgel. Jego antyoksydacyjne właściwości wzmacniają odporność i chronią przed nawrotem dolegliwości. Zastosowanie żelu jest bardzo szerokie i jest on zalecany dla użytkownikom protez. Świetnie się sprawdza także jako środek  łagodzący podrażnienia wywołane aparatem ortodontycznym i po wstawieniu implantów