Jak działa szczoteczka soniczna? Wyjaśniamy!

Soniczna szczoteczka to nowoczesne urządzenie do higieny jamy ustnej, które jest polecane przez dentystów na całym świecie. Pozwala bowiem zadbać o zdrowie i wygląd zębów jeszcze skuteczniej, niż tradycyjna szczoteczka manualna! Chciałbyś wyposażyć się w szczoteczkę soniczną lub może już ją masz, jednak ciekawi Cię, jak działa? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedź!

Spis treści:

Jak działa szczoteczka soniczna – co to za urządzenie?

Specjaliści bez przerwy dążą do udoskonalenia codziennych rozwiązań higieny jamy ustnej – i tak powstała szczoteczka soniczna, czyli najnowszej generacji urządzenie do mycia zębów. Jest zasilana na prąd, jednak od innych szczoteczek różni się zarówno technologią czyszczenia, jak i budową. Tak więc, jak działa soniczna szczoteczka do zębów?

Nazwa szczoteczki sonicznej pochodzi od angielskiego słowa sonic, które w wolnym tłumaczeniu oznacza dźwiękowy. I właśnie na tym opiera się sekret tych szczoteczek – ich włosie jest wprawiane w ruch poprzez dźwięk emitowany przez generator znajdujący się wewnątrz urządzenia. Dźwięk to w końcu nic innego, jak fale wibracyjne przemieszczające się w powietrzu. Gdy więc dźwięk dochodzi do włosków szczoteczki, zaczynają one wykonywać ruch przód-tył analogiczny do częstotliwości fal wibracyjnych.

Produkty powiązane

Aby szczoteczka soniczna działała odpowiednio, nie może jednak korzystać ona z pierwszego lepszego dźwięku. Zazwyczaj jego frekwencja oscyluje w granicy 260 Mhz – to szybkofalowe dźwięki, które pozwalają włóknom szczoteczki wykonywać nawet do 60 tysięcy ruchów na minutę. Dodatkowo taka częstotliwość dźwięku wykazuje się właściwościami antybakteryjnymi, ponieważ fale wibracyjne docierają również do głębszych obszarów jamy ustnej, oczyszczając zęby z płytki nazębnej.

Szczoteczka soniczna – jak działa i jakie przynosi efekty?

Dźwiękowa technologia szczoteczki sonicznej do zębów sprawia, że jest ona aż o 100% bardziej efektywna w usuwaniu płytki nazębnej niż tradycyjna szczoteczka manualna. Na naszym blogu dowiesz się, czy płytka nazębna a kamień nazębny to to samo. Dzięki temu możesz być pewny, że długotrwałe stosowanie szczoteczki sonicznej odwdzięczy Ci się o wiele bardziej satysfakcjonującymi efektami.

Po pierwsze, przebarwienia zębów znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Szczoteczka soniczna wykonuje nawet 60 tysięcy ruchów na minutę – dla porównania, w przypadku szczoteczki manualnej ilość ta wynosi od 300 do 600. Tradycyjna metoda mycia zębów okaże się więc niewystarczająca, jeżeli chcesz pozbyć się uporczywych plam po kawie, herbacie czy winie. Opinie odnośnie szczoteczek sonicznych najbardziej cenią właśnie ich wybielające działanie.

Produkty powiązane

Po drugie, szczoteczka soniczna ustrzeże Cię przed próchnicą. Przechodziłeś już tę chorobę zębów lub jesteś w jej trakcie? W tym przypadku nienaganna higiena jamy ustnej jest najważniejsza. Liczne ruchy wibracyjne włosia szczoteczki wraz z bakteriobójczą frekwencją dźwięku sprawia, że skutecznie usuniesz próchnicotwórcze bakterie ze swoich zębów. To urządzenie pomoże Ci zaś nie tylko zapobiec niebezpiecznej próchnicy, ale i zatrzymać spowodowane przez nią uszkodzenia szkliwa.

Zadowalające efekty zauważą również rodzice w przypadku urządzenia, którym jest szczoteczka soniczna dla dzieci. Jak działa? Jej delikatne ruchy soniczne zapewniają delikatny masaż dziąseł, który przynosi nie tylko prozdrowotne efekty dla tkanki przyzębia, ale i jest niezwykle przyjemny. Szczoteczka soniczna umila więc codzienny rytuał higieny jamy ustnej – to może okazać się zaś niezwykle cenne w przypadku maluchów, które nie są przekonane co do tej czynności.

Jak działa szczoteczka soniczna? Gdzie ją kupić?

Jeżeli zaspokoiłeś już swoją ciekawość odnośnie tego, jak działa szczoteczka do zębów soniczna, to czas wypróbować tę nowoczesną technologię na własnych zębach. Wówczas przekonasz się, że naprawdę istnieje powód, dla którego jest ona wciąż zachwalana przez stomatologów!

Jednak aby zapewnić sobie jak najlepsze efekty, musisz wyposażyć się w szczoteczkę soniczną z pewnego źródła. W DentiLove.pl znajdziesz produkty do higieny jamy ustnej jedynie najbardziej zaufanych marek – to gwarancja najwyższej jakości i realnych efektów każdego dnia! Nie zwlekaj więc i zamów wybraną szczoteczkę soniczną z dostawą do domu już teraz, aby cieszyć się nienaganną higieną jamy ustnej!

 

Bibliografia:

Ilya Digel, Inna Kern, Eva Maria Geenen, Nuraly Akimbekov, Dental Plaque Removal by Ultrasonic Toothbrushes, 2020

Sydney Holistic Dental Centre, The Sonic Toothbrush – What You Need to Know, 2023

Xavier Calvo, Current Research Discover the Benefits of Sonic Technology, 2017

Saloni Sanghvi, What you need to know about the technology behind sonic toothbrushes?, 2023

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię