Pasta do zębów w tabletkach - jak używać

Tradycyjna pasta do zębów w tubce jest od lat podstawowym produktem higieny jamy ustnej. Jednak na rynku pojawiają się nowe innowacje, takie jak pasta do zębów w tabletkach. To ekologiczna i kompaktowa alternatywa, która zyskuje coraz większą popularność. Dowiedz się, jak używać pasty do zębów w tabletkach, jakie są jej zalety i wady oraz dlaczego warto rozważyć jej stosowanie.


Najważniejsze informacje:

 

Pasta do zębów w tabletkach - czym jest?

Pasta do zębów w tabletkach to nowoczesna forma produktu do higieny jamy ustnej, która zastępuje tradycyjną pastę w tubkach. Są to kompresowane tabletki lub pastylki, które zawierają skoncentrowane składniki aktywne niezbędne do czyszczenia zębów i dziąseł. Skład pasty do zębów w tabletkach może różnić się w zależności od producenta, ale zazwyczaj zawiera składniki takie jak fluor, środki przeciwbakteryjne, substancje ścierające, substancje nawilżające oraz naturalne aromaty, które zapewniają świeży oddech. Produkty te często promują ekologiczność, ponieważ pakowane są w opakowania przyjazne dla środowiska, eliminując tym samym plastikowe tubki.
 

Jak używać pasty do zębów w tabletkach?

Używanie pasty do zębów w tabletkach może wydawać się początkowo nieco intrygujące, ale bez obaw - jest to bardzo prosty proces. 

 1. Na początek przygotuj wszystko, czego potrzebujesz. Będziesz potrzebować pastylek do zębów, szklanki wody oraz szczoteczki do zębów.
 2. Umieść jedną tabletkę pasty do zębów w ustach. Tabletki często mają przyjemny smak, co sprawia, że ​​czyszczenie zębów jest bardziej przyjemne.
 3. Delikatnie rozgryź tabletkę i pozwól jej rozpuścić się w ustach. Substancje w niej zawarte zaczną działać, czyścić zęby i zapewnią świeży oddech.
 4. Po rozpuszczeniu tabletki w ustach możesz przystąpić do szczotkowania zębów. Użyj swojej tradycyjnej szczoteczki i dokładnie czyść zęby przez około dwie minuty. Nie wiesz jaką szczoteczkę do zębów wybrać – miękką czy twardą? Sprawdź nasz poradnik!
 5. Po szczotkowaniu zębów dokładnie wypłucz usta wodą. Upewnij się, że resztki tabletki nie pozostały w ustach.

zalety i wady pasty do zębów w tabletkach

Pasta do zębów w tabletkach – zalety

 • Ekologiczność
  Jednym z głównych powodów, dla których warto rozważyć stosowanie pasty do zębów w tabletkach, jest jej pozytywny wpływ na środowisko. Tradycyjne pasty w tubkach często zawierają plastikowo-aluminiowe opakowania, które przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Pasta w tabletkach jest zwykle pakowana w opakowania przyjazne dla środowiska, a sama tabletka jest mała i nie generuje nadmiaru odpadów.
   
 • Podróżowanie
  Pasta do zębów w tabletkach jest znacznie bardziej praktyczna podczas podróży. Nie musisz się martwić o przepisy dotyczące przewożenia płynów w bagażu podręcznym ani o wycieki w torbie. Małe tabletki są wygodne do przenoszenia i nie zajmują wiele miejsca.
   
 • Precyzyjna dawka
  Tabletki do zębów pozwalają na precyzyjne dawkowanie pasty. Zazwyczaj jedna tabletka wystarcza na jedno mycie, co eliminuje problem z nadmiernym zużyciem pasty.
   
 • Brak konserwantów i szkodliwych substancji
  Wiele past w tabletkach nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych ani konserwantów, co jest korzystne dla zdrowia jamy ustnej.
   
 • Zmniejszone ryzyko przenoszenia infekcji
  Ryzyko przenoszenia infekcji między użytkownikami jest niskie, co jest odmienne od sytuacji, gdy tubki pasty są współdzielone przez wielu domowników.
   

Pasta do zębów w tabletkach – wady

 • Cena
  W porównaniu do tradycyjnych past w tubkach, produkty te mogą być nieco droższe. Cena może być dla niektórych osób czynnikiem ograniczającym.
   
 • Mniejszy wybór marek i smaków 
  W niektórych regionach wybór marek i dostępność past w tabletkach mogą być ograniczone w porównaniu do tradycyjnych past. Również różnorodność smaków może być mniejsza.
   
 • Nietypowa forma 
  Niektórzy ludzie mogą początkowo odczuwać trudności w przyzwyczajeniu się do formy jaka jest tabletka. Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do tradycyjnej pasty w tubkach, może być to nietypowe doświadczenie.
   
 • Mniejsze pienienie się produktu 
  Nie wszystkie pasty do zębów w tabletkach tworzą odpowiednio dużo piany, co często jest oczekiwane przez użytkowników środków do higieny jamy ustnej.
   
 • Nieodpowiednie dla wszystkich 
  Korzystanie z tabletek pasty może stwarzać ryzyko zadławienia, zwłaszcza w przypadku pewnych grup osób, takich jak dzieci lub osoby z niektórymi rodzajami niepełnosprawności.
   

Porady dotyczące stosowania pasty do zębów w tabletkach

Przechowywanie - pastę do zębów w tabletkach najlepiej przechowywać w suchym miejscu, z dala od wilgoci, aby uniknąć przypadkowego rozpuszczenia.

Dawkowanie - jedna tabletka zazwyczaj wystarcza na jedno mycie zębów. Nie ma potrzeby używania więcej niż jednej sztuki produktu na raz.

Regularność - używaj pasty do zębów w tabletkach tak samo często, jak tradycyjną pastę - co najmniej dwa razy dziennie. Pamiętaj, że regularne szczotkowanie zębów jest kluczowe do utrzymania dobrego stanu jamy ustnej.

Wybór odpowiedniej pasty - wybieraj pasty do zębów w tabletkach, które zawierają składniki odpowiednie dla Twoich potrzeb, takie jak fluor i inne substancje wspierające zdrowie jamy ustnej.

jak używać pasty do zębów w tabletkach?

Pasta do zębów w tabletkach ma wiele zalet, zwłaszcza jeśli zależy Ci na ekologii, praktyczności i precyzyjnej kontroli nad ilością używanej pasty. Jednak może wymagać krótkiego okresu adaptacji, a dostępność i cena mogą się różnić w zależności od regionu i marki. Ostateczny wybór zależy od Twoich preferencji i potrzeb związanych z higieną jamy ustnej.

 

Bibliografia:

 1. https://acalaonline.com/blogs/blog/how-to-use-toothpaste-tablets
 2. https://laureldental.ca/blog/what-to-know-about-toothpaste-tablets-before-making-the-switch

Powiązane wpisy

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię