Irygator do zębów – jaki wybrać?


Opinie lekarzy dentystów są jednogłośne – dobry irygator do zębów to najlepsze dopełnienie codziennej higieny jamy ustnej. Jest on niezwykle skuteczny w usuwaniu płytki nazębnej i resztek jedzenia z trudno dostępnych zakamarków, a tym samym zapobiega stanom zapalnym dziąseł jak nic innego. Jednak zakup tego urządzenia musi być przemyślany, tak aby idealnie wpisywał się w Twoje indywidualne potrzeby. Zobacz, jaki irygator do zębów wybrać, aby odpowiednio spełniał on swoją rolę!


Informacje, które znajdziesz w poradniku:

Jaki irygator do zębów kupić? Rodzaje irygatorów

Aby podjąć odpowiedni wybór odnośnie tego, jaki irygator do zębów kupić, trzeba najpierw w pełni poznać swoje opcje. Istnieją dwa główne rodzaje irygatorów: stacjonarny oraz bezprzewodowy. Jak sama nazwa wskazuje, jeden posiada kabel oraz jest połączony z pojemnym zbiornikiem wodnym, a drugi nie – zamiast tego pobiera energię z baterii. Rozwiązanie bezprzewodowe znacznie ułatwia manewrowanie urządzeniem w okolicach jamy ustnej. Użytkownik irygatora nie powinien mieć bowiem żadnej trudności, aby skierować jego końcówkę w stronę każdego najciaśniejszego zakamarka w jamie ustnej.

Irygator do zębów - jaki wybrać?

Jeżeli już zdecydowałeś w tej kwestii i zastanawiasz się, jaki irygator bezprzewodowy wybrać – taki o dużej pojemności akumulatora! To niezwykle ważny aspekt, ponieważ im rzadziej będziesz musiał ładować swój irygator do zębów, tym lepiej. Na ten parametr powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby, które poszukują najbardziej komfortowego rozwiązania, a także często podróżują, lub mają małą łazienkę z utrudnionym dostępem do gniazdek elektrycznych.

Przeczytaj również >>> Jak używać irygatora do zębów? Praktyczny poradnik

Dobry irygator do zębów – czym się charakteryzuje?

Poza rodzajem zasilania irygatora do zębów oraz pojemnością jego akumulatora, istnieje jednak jeszcze kilka cech, na które trzeba zwrócić uwagę przed zakupem. To m.in.:

Pojemność zbiornika na wodę

Całe funkcjonowanie irygatora opiera się na wodzie. Urządzenie pobiera ją ze zbiornika przy pomocy rurki, a następnie wyrzuca pod ciśnieniem jej cienki strumień, który pozwala dokładnie oczyścić trudno dostępne miejsca w jamie ustnej. Ze względu na to, trzeba zdecydować się na irygator do zębów ze zbiornikiem o optymalnej pojemności – nie za dużej, nie za małej.

Za duży zbiornik wodny w irygatorze do zębów bezprzewodowym może skutkować tym, że będzie za ciężki, a na początku trudno będzie manewrować nim w obrębie jamy ustnej. Za mały zbiornik będzie skutkował zaś ciągłym przerywaniem pracy urządzenia ze względu na konieczność uzupełnienia wody. W tej kwestii najlepiej więc wybrać złoty środek – czyli irygator do zębów ze zbiornikiem o pojemności od 300 do 350 ml.

Szeroki zakres regulacji

Ile ludzi, tyle różnych potrzeb – szczególnie jeżeli chodzi o higienę jamy ustnej. Nadwrażliwość, stany zapalne dziąseł, choroby przyzębia… Istnieje wiele przeciwwskazań do używania najsilniejszej mocy irygatora, jednak mimo wszystko, urządzenie to okazuje się nieocenione. Właśnie dlatego należy wybrać irygator do zębów, który posiada szeroki zakres regulacji ciśnienia.

Dzięki temu będziesz w stanie dopasować moc natrysku do swoich aktualnych potrzeb. W przypadku chorób takich jak zapalenie dziąseł czy paradontoza, delikatne czyszczenie nie podrażni dodatkowo Twojej jamy ustnej, lecz wciąż doskonale oczyści przestrzenie międzyzębowe i nad linią dziąseł. Najwyższe ciśnienie pozwoli zaś skuteczne usunąć płytkę nazębną i resztki pożywienia ze zdrowej i silnej jamy ustnej. Przydatne są również opcje pulsacji, które pozwolą Ci wykonać przyjemny i prozdrowotny masaż dziąseł.

Tak więc, jaki irygator do zębów? Forum stomatologów podziela swoją opinię na temat minimalnego ciśnienia wody, które powinno zaczynać się od przynajmniej 6 barów. To optymalna moc, która nie jest zbyt słaba, jednak wciąż wystarczająco delikatna dla wymagających dziąseł i zębów.

Szeroki wybór końcówek wymiennych

Wybierając irygator do zębów, należy wziąć pod uwagę możliwość wymiany końcówek na takie o różnych funkcjach. Nie każdy producent oferuje szeroki asortyment końcówek i zapewnia jedynie te podstawowe. Na DentiLove.pl znajdziesz jednak różnego rodzaju końcówki do irygatorów przeznaczone m.in. dla osób w trakcie leczenia ortodontycznego lub zmagających się z paradontozą, a także tych o wyjątkowo delikatnych dziąsłach!

Irygator do zębów – jaki wybrać? Podsumowanie

Podczas zakupów akcesoriów do higieny jamy ustnej, najlepiej postawić na polecany irygator do zębów – taki jak PixieDent Complete Care White! Pojemność jego zbiornika wynosi 325 ml, czas pracy aż 30 dni na jednym naładowaniu, a ciśnienie wody zaczyna się już od 6,2 barów. Tym samym, urządzenie to spełnia wszystkie cechy, które składają się na dobry irygator do zębów.

Podsumowując, czym charakteryzuje się dobry irygator do zębów? Opinie ekspertów są jednogłośne. Wszystkie cechy, które opisaliśmy powyżej, składają się na najskuteczniejsze oraz najwygodniejsze utrzymywanie codziennej higieny jamy ustnej. Bezprzewodowa konstrukcja, poręczność, pojemność i szeroki zakres regulacji irygatora to gwarancja pięknego i zdrowego uśmiechu, niezależnie od okazji!

 

Powiązane wpisy

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię