Jak wybielić zęby w domu? Szybko, skutecznie i bezpiecznie!

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób, jednak nie każdy ma ochotę, czas lub pieniądze, aby udać się na wybielanie w gabinecie stomatologa. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka skutecznych sposobów na to, jak wybielić zęby w domu – z długotrwałym efektem bez nadwrażliwości ani uszkodzeń szkliwa! Wystarczy, żebyś wyposażył się w kilka niezbędnych narzędzi i stosował się do naszych rad. Wszystko po to, byś wkrótce mógł cieszyć się błyszczącymi i białymi zębami.


Tego dowiesz się na temat wybielania zębów w domu:

Jak wybielić zęby w domu? Sposoby, które NIE działają

Zastanawiasz się, jak wybielić zęby w domu domowym sposobem? Każdy chciałby cieszyć się błyszczącym uśmiechem – dlatego też tak wiele osób próbuje osiągnąć ten efekt przy pomocy produktów, które akurat mają pod ręką. Na pewno natknąłeś się kiedyś na poradniki na temat tego, jak wybielić zęby w domu sodą, węglem oczyszczonym czy kurkumą. Niestety te produkty nie przyniosą pożądanych efektów, a do tego mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku!

Drobinki sody oczyszczonej nie ulegają całkowitemu rozpuszczeniu w wodzie, dlatego pasta do zębów na jej bazie ma właściwości ścierne. Ta cecha może okazać się użyteczna, jeśli zależy Ci na użyciu sody do wyczyszczenia różnorakich powierzchni domowych – jednak powinieneś trzymać ją z daleka od swoich zębów! Ścierna faktura sody może doprowadzić do powstania mikrouszkodzeń na szkliwie, które skutkują nadwrażliwością i bólem. Tak samo jest w przypadku węgla oczyszczonego

Kurkuma zaś nie tylko nie wybieli Twoich zębów, ale może również jeszcze bardziej zabarwić je na żółto. To bowiem jeden z produktów, których obecność w codziennej diecie prowadzi do ściemnienia szkliwa. Dlatego też zrezygnuj z tych sposobów, a zamiast tego dowiedz się, jak bezpiecznie wybielić zęby w domu przy użyciu sprawdzonych metod!

Jak bezpiecznie wybielić zęby w domu? 3 najskuteczniejsze sposoby

1. Myj zęby szczoteczką soniczną

Dlaczego nie każdy ma tak białe zęby, jak by chciał? Często winowajcą jest tu częste picie kawy, czarnej herbaty i czerwonego wina, czy spożywanie innych produktów o silnie barwiących właściwościach. Wraz z biegiem czasu prowadzą one do ściemnienia szkliwa – barwnik wchodzi bowiem w szkliwo i to właśnie wtedy pojawia się potrzeba wybielania zębów. Istnieje jednak łatwy sposób na to, żeby bezpiecznie wybielić zęby w domu – zrobisz to przy pomocy szczoteczki sonicznej!

Jej włosie wykonuje nawet 90 tysięcy ruchów wymiatających na minutę, przez co sposób, w który czyści ona zęby, jest nieporównywalna do zwykłej szczoteczki manualnej. Dzięki temu szczoteczka soniczna jest niezwykle skuteczna w usuwaniu płytki nazębnej – za jej pomocą skutecznie pozbędziesz się również z zębów powierzchownych przebarwień od kawy, herbaty i wina. 

Przy wybielaniu zębów przy użyciu szczoteczki sonicznej bardzo ważna jest jednak regularność – myj nią zęby przynajmniej 2 razy dziennie, a jaśniejsze szkliwo zauważysz już po kilku tygodniach. Dzięki temu będziesz mógł mieć pewność, że proces wybielania odbywa się w bezpieczny sposób, a jego efekt będzie długotrwały. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór jedynie najwyższej jakości szczoteczek sonicznych, które pomogą Ci pozbyć się przebarwień i plam z zębów!

Produkty powiązane

2. Używaj wysokiej jakości wybielającą pastę do zębów

Aby szczoteczka soniczna przyniosła jeszcze lepsze efekty, koniecznie stosują ją w parze z wysokiej jakości pastą do zębów o właściwościach wybielających. Tylko specjalistyczne produkty są w stanie przynieść dobre efekty, dlatego zrezygnuj z tanich past wybielających z drogerii. Brakuje w nich bowiem kluczowych składników usuwających przebarwienia i rozjaśniających szkliwo, takich jak wodorowęglan sodu czy poliwidon.

W DentiLove oferujemy profesjonalne produkty dedykowane osobom, które chcą uzyskać biały i błyszczący uśmiech w bezpieczny sposób. Pasty takie jak VITIS Whitening czy KIN Whitening w łagodny sposób usuwają plamy i przebarwienia, jednocześnie wspomagając remineralizację szkliwa. Długotrwałe stosowanie tych past odwdzięczy Ci się również utrzymaniem efektu po wybielaniu zębów innymi metodami – skutecznie zapobiegają one bowiem powstawaniu no szkliwie nowych przebarwień.

Produkty powiązane

3. Stosuj specjalistyczny płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających

Jeśli chcesz dopełnić swoją codzienną rutynę wybielania zębów, koniecznie wyposaż się w profesjonalny płyn do płukania jamy ustnej VITIS Whitening lub GUM Original White. Ich wysokiej jakości skład pomaga rozjaśnić szkliwo i usunąć nieestetyczne plamy z zębów, tym samym przywracając Ci pewność siebie, gdy się uśmiechasz. Zaś płukanie jamy ustnej tymi specjalistycznymi płynami zaraz po wypiciu kawy, herbaty czy innego silnie barwiącego napoju to doskonały sposób na to, aby zapobiec ponownemu powstaniu przebarwień.

Produkty powiązane

Jak wybielić zęby w domu z aparatem?

Na czas leczenia ortodontycznego zrezygnuj z wszelkiego wybielania zębów. Żaden produkt nie będzie w stanie dotrzeć do miejsc, w których przyklejony jest aparat – przez to efektem takich zabiegów będą nieestetyczne plamy na zębach widocznie dopiero po zdjęciu aparatu.

Jeśli jesteś więc w trakcie korygowania wad zgryzu – przyłóż szczególną uwagę do utrzymywania higieny jamy ustnej, tak aby nie doprowadzić do powstania przebarwień na odkrytym szkliwie. Wybielanie zębów pozostaw na czas, gdy aparat zostanie już zdjęty. Zobacz 7 wskazówek jak myć zęby z aparatem ortodontycznym.

Wybielanie zębów – w domu czy u dentysty?

Pomimo tego, jakie są nasze preferencje, naturalny kolor zębów jest dziedziczony – u niektórych jest on ciemniejszy, a u innych jaśniejszy. Jeśli Twoje szkliwo nie jest więc tak białe, jakbyś tego chciał, jednak nie widnieją na nim również żadne przebarwienia, wybielanie zębów w domu może nie przynieść pożądanego przez Ciebie efektu. W tym przypadku najlepiej jest udać się na konsultację do gabinetu stomatologa, aby omówić z nim najlepsze metody wybielania.

To samo tyczy się sytuacji, w których ciemny kolor zębów jest spowodowany nagromadzeniem kamienia nazębnego – tutaj dowiesz się, czym jest i jak mu zapobiegać. Wpływa on nie tylko na zniszczenie estetyki uśmiechu, ale i na zaburzenie zdrowia jamy ustnej, dlatego nie bagatelizuj tego problemu. Niestety nie ma możliwości, aby usunąć kamień nazębny w warunkach domowych – wymaga on wybrania się na zabieg scalingu do gabinetu dentysty.

Profesjonalne wybielanie u stomatologa może jednak zawsze poprzedzać wcześniejsze wybielanie zębów w domu. To bezpieczna, skuteczna i o wiele tańsza alternatywa, która na przestrzeni kilku miesięcy może przynieść wspaniałe efekty. Dlatego też nie czekaj dłużej – nabądź niezbędne wyposażenie i zacznij proces wybielania zębów w domu już teraz!

 

Bibliografia:

Whitney DiFoggio, Matthew Hannan, The truth about whitening teeth with baking soda, 2022
Dental Health Society, Do Electric Toothbrushes Whiten Teeth?, 2022
Yusuke Takahashi, Effectiveness and Safety of Over-the-Counter Tooth-Whitening Agents Compared to Hydrogen Peroxide In Vitro, 2023
Maiara Rodrigues de Freitas, Marynara Mathias de Carvalho, Priscila Christiane Suzy Liporoni, Ana Clara Borges Fort, Rodrigo de Morais e Moura, Rayssa Ferreira Zanatta, Effectiveness and Adverse Effects of Over-the-Counter Whitening Products on Dental Tissues, 2021

Powiązane wpisy

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię