Szczoteczka elektryczna dla dziewczynki – jaką wybrać?

Szczoteczka elektryczna dla dziewczynki lub dla chłopca to jedna z podstawowych kwestii do rozstrzygnięcia, gdy myślimy o zdrowiu naszych pociech. Na współczesnym rynku dostępnych jest wiele modeli urządzeń – tańszych i droższych. Jaka szczoteczka elektryczna dla dziewczynki będzie odpowiednia? Czym kierować się przy wyborze? Dowiesz się z naszego poradnika.


Jaka szczoteczka elektryczna dla dziewczynki? Podpowiadamy!


Szczoteczka elektryczna dla dziewczynki – co warto wiedzieć?

Szczoteczki elektryczne to dość szerokie pojęcie, w którym mieszczą się bardzo różne urządzenia. Łączy je wysoka skuteczność w usuwaniu osadów nazębnych. Jak wobec nich mają się szczoteczki soniczne? To pytanie często się pojawia, dlatego warto uściślić – szczoteczki soniczne stanowią pewien typ szczoteczek elektrycznych.

Zatem jak wybrać szczoteczkę elektryczną dla dziewczynki? Po pierwsze – odpowiednio do wieku dziecka. Dbając o zęby niemowlaka trzeba pamiętać, że pielęgnacja i nawyki zaczynają się jeszcze przed pojawieniem się pierwszych zębów mlecznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę elektryczną dla dziewczynki?

Decydując się na szczoteczkę elektryczną dla dziewczynki lub chłopca, należy uwzględnić w pierwszej kolejności kategorię wiekową. Urządzenia są oznaczane w bardzo wyraźny sposób. Pierwsza szczoteczka elektryczna musi być dostosowana do potrzeb niemowlęcia. Ważna jest wielkość główki szczoteczki oraz rodzaj zastosowanych włókien.

Szczoteczki elektryczne i soniczne dla najmłodszych dzieci pracują z nieco mniejszą intensywnością, by bodźce nie były zbyt uciążliwe. Miękkie włosie będzie sprzyjać kojącemu masażowi dziąseł, dzięki czemu ząbkowanie będzie o wiele mniej dokuczliwe.

Produkty powiązane

Szczoteczki soniczne PixieDent Baby mają jeszcze jedną niepodważalną zaletę – jedno urządzenie nadaje się dla dwóch etapów rozwoju. Dziecko rośnie, a w jamie ustnej pojawiają się kolejne ząbki. Po ukończeniu 18. miesiąca życia wystarczy zmienić końcówkę szczoteczki dla dzieci, by wciąż mieć pewność, że higiena jamy ustnej jest na najwyższym poziomie.

Produkty powiązane

Ergonomia i wsparcie samodzielności – ważna cecha szczoteczek elektrycznych dla dziewczynki 3+

Szczoteczki elektryczne dla dziewczynek powyżej 3. roku życia stanowią już rzecz, której młoda dama chce używać samodzielnie (choć bez rodzicielskiej kontroli nie obędzie się). To bardzo dobrze i warto wykorzystać ten zapał do utrwalania dobrych nawyków higienicznych. Jakie cechy szczoteczek elektrycznych dla dziewczynek i chłopców powyżej trzech lat mają znaczenie?

- Ergonomiczna rączka – zwróć uwagę czy szczoteczka elektryczna dla Twojego dziecka ma odpowiednią wielkość. Ważne, by dziecko mogło wygodnie uchwycić rękojeść.

- Lekkość urządzenia – samodzielne posługiwanie się szczoteczką elektryczną będzie o wiele łatwiejsze, gdy dziecięca dłoń nie będzie narażona na obciążenie. Przy wyborze urządzenia weź pod uwagę szczoteczki na baterie. Brak wbudowanego akumulatora ma decydujące znaczenie dla niskiej wagi.

- Wodoodporność – aby skoncentrować się w pełni na prawidłowej technice, bez obaw o stan urządzenia.

Bohaterowie szczoteczek elektrycznych dla dziewczynek mają bardzo pozytywny wpływ na zainteresowanie dziecka myciem zębów. To, co zyskuje na znaczeniu powyżej trzeciego roku, to intensywność kolorów i motywy nawiązujące do popularnych bajek. Sprawdź także nasz najnowszy ranking szczoteczek elektrycznych dla dziecka.

Jaka szczoteczka elektryczna dla dziewczynki?

Ulubione postacie, które mogą towarzyszyć dziecku podczas codziennego mycia zębów, to m.in. Elsa - niezwykle lubiana księżniczka z disneyowskiej bajki Frozen. A może Twoja córka uwielbia Princess? Nic dziwnego, bowiem są to kolejne szalenie popularne dziewczęce bohaterki. Ale wiemy też, nie niejedno dziewczęce serce jest zakochane w przesympatycznych autach, będących osią akcji animowanego filmu “Cars”. Wszystkie znajdziesz w naszym sklepie.

To co zawsze niezawodnie przyciąga uwagę dziecka, to motywy zwierząt. Doskonałym rozwiązaniem przy zmieniających się  obiektach zainteresowania małych dzieci, są naklejki. Ten pomysł zastosowano dla szczoteczki sonicznej dla dzieci Philips Sonicare for Kids HX3601/01. Dołączona do zestawu kolekcja różnych naklejek z pewnością uatrakcyjni korzystanie z urządzenia.

Zobacz jakie szczoteczki elektryczne dla dla dziewczynki niezawodnie wzbudzają entuzjazm:

Produkty powiązane

Jaka szczoteczka elektryczna dla dziewczynki będzie najlepsza?

Pytanie o dobry wybór szczoteczki elektrycznej dla dziewczynki zadają sobie często osoby z rodziny i kręgu przyjaciół. Nowoczesna i urocza szczoteczka może być doskonałym pomysłem na prezent. Najnowsze urządzenia są kompatybilne z aplikacją mobilną, która stanowi dodatkową atrakcję dla dziecka.

Dobra szczoteczka elektryczna dla dziewczynki powinna dawać możliwość użytkowania na różnych etapach rozwoju. Jest to możliwe za sprawą różnych trybów pracy i poprzez zmianę końcówki do szczoteczki dla dzieci. To samo urządzenie może służyć przez dłuższy czas. Szczoteczka soniczna dla dziewczynki Philips Sonicare for Kids HX6352/42 Pink dysponuje dwoma trybami pracy. Pierwszy z nich jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat,  a drugi dla dzieci powyżej 7 lat. Zmiana potrzeb dziecka wynika z wymiany zębów mlecznych na stałe.

Produkty powiązane

Co jeszcze oprócz elektrycznej szczoteczki dla dziewczynki?

Wybór dobrej szczoteczki elektrycznej dla dziewczynki lub chłopca to jednak nie koniec wyzwań. Pamiętaj, że dzieci mają bardziej wyczulone kubki smakowe, a więc smak pasty lub płynu do płukania ust mają ogromne znaczenie. Zawartość aktywnych składników również musi odpowiadać potrzebom młodego organizmu. To wszystko znajdziesz własnie w sklepie DentiLove.pl

Sprawdź wysokiej jakości preparaty rekomendowane przez specjalistów:


 

Powiązane wpisy

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię