Szczoteczka elektryczna dla chłopca – jaką wybrać?

Szczoteczki elektryczne mają wiele zalet, które nabierają na znaczeniu tym bardziej, gdy chodzi o dzieci. Wyjątkowa skuteczność w usuwaniu osadów nazębnych w połączeniu z atrakcyjnym designem – oto cechy, na które trzeba zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę elektryczną dla chłopca.


Poradnik - jaką szczoteczkę elektryczną wybrać dla chłopca?

Szczoteczka elektryczna dla chłopca - dlaczego warto?

Szczoteczka elektryczna dla chłopca jeden z najlepszych sposobów, by zachęcić dziecko do higieny jamy ustnej. Szczególnie kilkuletni chłopcy wykazują duże zainteresowanie tego rodzaju urządzeniami. Dlatego warto to wykorzystać w kształtowaniu nawyku systematycznego mycia zębów, aby zapobiegać próchnicy u dzieci.

Jaka szczoteczka elektryczna dla chłopca?

Jak wybrać szczoteczkę elektryczną dla chłopca?

Wybór szczoteczki elektrycznej dla chłopca tylko pozornie może wydawać się trudny. Istotnie – na rynku mamy duży wybór urządzeń różnych producentów. Na co należy zwrócić uwagę, by wybrać dla chłopca odpowiednią szczoteczkę elektryczną? Oto kilka wskazówek:

>> Szczoteczka soniczna czy elektryczna dla dziecka?

Te dwie kategorie urządzeń mogą wprowadzać w powszechny błąd, sugerujący, że są to zupełnie odrębne urządzenia. Szczoteczki soniczne zaliczamy do licznej grupy szczoteczek elektrycznych. Szczoteczki soniczne są nowszym typem, który wykorzystuje fale dźwiękowe, zaś szczoteczki elektryczne opierają się na technologii ruchów rotacyjnych. Każda z nich jest nieporównanie skuteczniejsza w odniesieniu do szczoteczek manualnych.

>> Wybór szczoteczki elektrycznej dla chłopca ze względu na wiek

Wybierając szczoteczkę elektryczną dla chłopca należy przede wszystkim uwzględnić wiek malucha. Zastanawiasz się od kiedy dziecko może używać szczoteczki elektrycznej? Jest to możliwe od pierwszych zębów!

Produkty powiązane

Szczoteczki soniczne PixieDent Baby zostały zaprojektowane z myślą o wrażliwej jamie ustnej niemowlęcia. Miękkie włosie szczoteczki oraz intensywność ruchów odpowiednia dla najmłodszych, stanowią gwarancję najlepszego startu dla Twojej pociechy. Ciche urządzenie generuje drgania, które przyjemnie masują dziąsła. A to przynosi ulgę podczas ząbkowania. Dowiedz się więcej >> jak dbać o zęby niemowlaka?

Jako pierwszą szczoteczkę elektryczną dla chłopca warto wybrać PixieDent Baby także dlatego, że urządzenie będzie służyć przez długi czas. Dziecko rośnie, a w uśmiechniętej buzi pojawiają się kolejne ząbki. Ze szczoteczką Pixiedent Baby nie musisz zmieniać całego urządzenia, wystarczy wymienić końcówkę, by rozwijające się dziecko nadal mogło korzystać z tej samej szczoteczki. W zestawie znajdują się dwie końcówki:

  • mniejsza – dla niemowląt od 6. do 18. miesiąca życia
  • większa – dla malucha od 18. do 36. miesiąca życia

Produkty powiązane

Szukasz bezpiecznych preparatów dla niemowląt? Sprawdź nasz ranking TOP 4 najlepszych past do zębów dla niemowląt

Przyjazne szczoteczki elektryczne dla chłopca 3+

Ważną cechą szczoteczek elektrycznych dla chłopca jest łatwość obsługi. Mało co zachęca dzieci do mycia zębów bardziej niż samodzielność. Dziecięca rączka nie od razu radzi sobie z pewnym chwytem i sprawnym manipulowaniem szczoteczką w jamie ustnej. Dlatego wybierając elektryczną szczoteczkę dla chłopca 3-letniego zwracaj uwagę na lekkość i ergonomię. Sprawdź nasz najnowszy ranking szczoteczek elektrycznych dla dzieci.

Szczoteczki elektryczne dla chłopców

Bohaterowie szczoteczek elektrycznych dla chłopców

Postacie z bajek to bez wątpienia najważniejsze cechy akcesoriów z punktu widzenia dzieci. Znani i lubiani bohaterowie umilają codzienne mycie zębów i motywują do systematyczności. Niezawodnym sprzymierzeńcem w dbałości o regularną higienę jamy ustnej będą szczoteczki elektryczne dla dzieci Oral-B, nawiązujące do popularnych filmów:

  • Auta
  • Gwiezdne wojny
  • Spiderman

Produkty powiązane

Funkcjonalna szczoteczka elektryczna dla chłopca

Bardzo praktyczny aspekt wyróżnia szczoteczki soniczne PixieDent Lion Superhero i Sweet Giraffe, bowiem jedno urządzenie może służyć dwojgu dzieci w różnym wieku. Producent dołącza do zestawu dwie końcówki:

Produkty powiązane

Choć zainteresowania dzieci są zmienne względem bajek, to i na to mamy sposób! Szczoteczka soniczna dla dzieci Philips Sonicare for Kids HX3601/01 zawiera arkusze z naklejkami – zwierzęce buźki, tygrysie paski i wiele innych wesołych motywów. Można je dowolnie zmieniać, dzięki czemu urządzenie otrzyma nowe oblicze!

Techniczne cechy szczoteczek elektrycznych dla chłopców – na co zwrócić uwagę?
Szczoteczki elektryczne dla chłopców w różnym wieku powinny przede wszystkim zapewniać jak najwyższą skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej. Specjaliści dbają o nowoczesne rozwiązania, które pomagają w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej. Zwróć uwagę na niezwykle przydatne funkcje i cechy:

  • 2-minutowy timer z podziałem na 30-sekundowe interwały – uczy dziecko optymalnego czasu mycia zębów.
  • Miękkie włosie szczoteczki, które likwiduje osady bez podrażniania dziąseł.
  • Wodoodporność – dla bezpieczeństwa urządzenia i trwałości.
  • Kompatybilność z aplikacjami mobilnymi.

Polecamy także przyjazne preparaty do higieny jamy ustnej:

 

Powiązane wpisy

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię