Szczoteczka elektryczna dla dzieci – ranking 2024

Szeroki wybór szczoteczek elektrycznych dla dzieci w pierwszej chwili wywołuje entuzjazm – bo mamy w czym wybierać! Ale w krótkim czasie możesz nabrać wrażenia, że masz jeszcze więcej pytań i wątpliwości. Które urządzenie będzie dla naszego dziecka odpowiednie? Przeszliśmy przez gąszcz informacji, byście mogli łatwo wybrać – najlepszą szczoteczkę elektryczną dla dziecka.


Oto co znajdziesz w naszym rankingu szczoteczek elektrycznych dla dziecka:

Szczoteczki elektryczne dla dzieci – co trzeba o nich wiedzieć?

Szczoteczki elektryczne dla dzieci to bardzo dobry wybór. Pierwszym argumentem jest najwyższa z możliwych skuteczność ochrony przed próchnicą. Nowoczesne urządzenie do higieny jamy ustnej odgrywa tu dwie role.

Pierwszą jest dokładne usuwanie osadów nazębnych. Taka precyzja jest niemożliwa podczas używania manualnej szczoteczki do zębów. Dodatkowo w naturze dziecka leży raczej niedokładność, pośpiech i lekceważenie znaczenia higieny zębów. To wynika z braku świadomości, jakie konsekwencje wiążą się z zaniedbaniem. Dlatego sprawdź również 8 wskazówek jak zachęcić dziecko do mycia zębów.

Wprowadzenie do codziennego użytku elektrycznej szczoteczki dla dzieci ma także fantastyczne działanie motywacyjne. Interesująca nowość, którą trzeba samodzielnie obsłużyć, wywołuje ciekawość. Chęć posługiwania się urządzeniem, pozytywnie wpływa na budowanie nawyków higieny jamy ustnej.

Ranking szczoteczek elektrycznych dla dzieci

O szczoteczkach elektrycznych dla dzieci warto wiedzieć także to, że należą do nich również szczoteczki soniczne. Istnienie osobnej kategorii dla tych urządzeń wynika z tego, że wykorzystują one dodatkowo fale dźwiękowe. Wciąż jednak szczoteczki soniczne należą do szerokiej grupy szczoteczek elektrycznych dla dzieci.

Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci w 2024 roku

Jakie są najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci w tym roku? Jedno kryterium pozostaje niezmienne – dostosowane do wieku malucha. Urządzenia do higieny jamy ustnej są zawsze oznaczane przedziałami wiekowymi, dla których są przeznaczone. Włosie szczoteczki elektrycznej dla dziecka powinno cechować się delikatnością, bowiem szkliwo małych dzieci jest jeszcze dość cienkie.

Szczoteczka elektryczna dla dzieci 0-3

Najlepsza szczoteczka elektryczna dla dzieci 0-3, to szczoteczka soniczna. Pulsacyjne ruchy o optymalnej prędkości, są dla niemowlęcia odpowiednie. Urządzenie nie tylko usuwa osady, ale także korzystnie wpływa na dziąsła, które w okresie ząbkowania potrzebują delikatnego masażu.


Dowiedz się więcej >> jak dbać o zęby niemowlaka? Poradnik dla rodziców
 


Szczoteczka soniczna PixieDent Baby może być używana od szóstego miesiąca życia, czyli od chwili pojawienia się pierwszych zębów mlecznych. Zestaw zawiera dwie końcówki: mniejszą – dla dzieci do 18. miesiąca życia, oraz większą – dla dzieci od 18. do 36. miesiąca życia.

Produkty powiązane

Szczoteczka elektryczna dla dzieci 3+

Wśród najczęściej wybieranych szczoteczek elektrycznych dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, są modele kompatybilne ze specjalnymi aplikacjami na telefon. Ten obszar nowoczesnych rozwiązań jest niezwykle przydatny. Wykorzystanie elementów zabawy do dbałości o higienę zębów, sprawdza się niezawodnie. Sprawdź jaką wybrać szczoteczkę elektryczną dla dziewczynki.

Szczoteczki elektryczne dla dzieci Oral-B przyciągają uwagę także ze względu na bajkowych bohaterów. Wbudowany timer odmierza dwie minuty pracy urządzenia, potrzebne do prawidłowego umycia zębów.

Produkty powiązane

Szczoteczka elektryczna dla dziecka - 6 lat

Szczoteczka elektryczna dla dziecka 6-letniego musi być poręczna, by umożliwić starszakowi samodzielną obsługę. Ważną cechą jest w tym przypadku wysoka wodoodporność. Sześć lat to moment, w którym najczęściej rozpoczyna się wypadanie zębów mlecznych. Pojawiają się pierwsze zęby stałe.

Pamiętać trzeba, że granica wieku 6 lat w procesie wymiany zębów mlecznych na stałe jest umowna i u każdego dziecka może się to odbywać w swoim tempie. Dlatego polecamy szczoteczkę soniczną dla dzieci PixieDent Lion Superhero lub Sweet Giraffe. To urządzenie jest wyposażone w dwa rodzaje końcówek:

Ten model szczoteczki dysponuje dwoma trybami pracy, odpowiadającymi wymienionym przedziałom wiekowym. Są łatwo rozpoznawalne przy obsłudze, bowiem pierwszy oznaczony jest światłem niebieskim, a drugi światłem białym.

Produkty powiązane

Szczoteczka elektryczna dla dzieci Oral-B

Szczoteczka elektryczna dla Oral-B należy do często wybieranych urządzeń dla dzieci. Znajdziesz wśród nich wysokiej jakości urządzenia w przystępnej cenie, zasilane na wymienne baterie. Są to modele lekkie i funkcjonalne. Radość dzieci wzbudzają oczywiście znajome motywy z filmów animowanych.

Produkty powiązane

Szczoteczka elektryczna dla dzieci 10-lat

Szczoteczka elektryczna dla dziecka 10-lat to już musi być urządzenie, które odpowiada na potrzeby młodego człowieka wchodzącego już w kolejny etap dorastania. Już wszystkie zęby są stałe, a z pewnością większość z nich. Pamiętaj, że nie musisz zmieniać szczoteczki przy przekroczeniu każdej z wymienionych cezur wiekowych.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz urządzenia, które mogą być używane na różnych etapach rozwoju dziecka. Wystarczy wymiana końcówki, by szczoteczka Philips Sonicare for Kids HX6322/04 zmieniła się w szczoteczkę dla dziecka 7+

Produkty powiązane


Sprawdź także >> szczoteczka elektryczna dla chłopca
 

Powiązane wpisy

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię