Szczoteczka medium – co to znaczy?

Podczas kupowania szczoteczki do zębów, na pewno natknąłeś się kiedyś na oznaczenia widniejące na opakowaniu, które zazwyczaj brzmią: soft, medium lub hard. Opisy te bywają dosyć zagadkowe, dlatego dzisiaj weźmiemy pod lupę szczoteczki medium – co znaczy to oznaczenie, dla kogo jest przeznaczona i czy warto ją wybrać?


Najważniejsze informacje:


Szczoteczka do zębów „medium” – co to znaczy? Twardość

Podczas wyboru odpowiedniej szczoteczki do zębów, trzeba zwrócić uwagę na jej cechy. „Medium”, czyli z języka angielskiego: „średni”, w kontekście szczoteczek do zębów odnosi się do poziomu twardości ich włosia. Medium szczoteczka to więc taka o średniej twardości. Można zakupić ją również pod nazwą „standard”. To najpopularniejszy wybór – zapewnia bowiem idealną równowagę pomiędzy skutecznym usuwaniem płytki nazębnej a delikatnością dla szkliwa i dziąseł.

Produkty powiązane

Preferujesz nieco mocniejsze czyszczenie niż w przypadku miękkiej szczoteczki „soft”, ale jednocześnie chcesz uniknąć potencjalnych podrażnień przy twardej szczoteczce „hard”? W takim razie twardość „medium/standard" jest dla Ciebie idealnym wyborem. Zapewnia ona skuteczne usuwanie resztek jedzenia i płytki nazębnej z jamy ustnej, z zachowaniem odpowiedniej ostrożności i delikatności dla jamy ustnej.

W porównaniu do szczoteczek o twardszym włosiu, modele medium są bardziej przyjazne dla delikatnego uzębienia i dziąseł, minimalizując ryzyko uszkodzeń czy podrażnień. Z kolei w porównaniu do miękkich szczoteczek, te o stopniu „medium" zapewniają lepsze efekty po każdorazowym myciu zębów, zwłaszcza jeśli masz tendencję do przebarwień czy osadzania się kamienia nazębnego.

Wybierając szczoteczkę do zębów „medium” możesz być pewien, że pozwoli Ci ona skutecznie pozbywać się płytki nazębnej i zapobiegać próchnicy. Tyczy się to zarówno nowoczesnych szczoteczek sonicznych, jak i tradycyjnych manualnych. Kupując nową szczoteczkę do zębów, z pewnością warto więc wziąć pod uwagę średnią twardość włosia.

Produkty powiązane

„Medium” szczoteczka do zębów – dla kogo jest odpowiednia?

„Medium” szczoteczka do zębów jest idealna dla osób poszukujących złotego środka między delikatnością a skutecznością. W przypadku akcesoriów do higieny jamy ustnej nie istnieje jednak rozwiązanie „one size fits all". Jak wszystkie rzeczy, również i szczoteczka „medium" ma swoje przeciwwskazania. Są to m.in.:

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór szczoteczek do zębów i innych produktów do higieny jamy ustnej, dzięki czemu będziesz w stanie wybrać te najlepsze dla siebie. Od szczoteczek z ultramiękkim włosiem dla osób o wrażliwych dziąsłach, przez klasyczną twardość „medium”, aż po szczoteczki „hard” dla najbardziej wymagających klientów – wybierz szczoteczkę do zębów idealną dla siebie już teraz!

Produkty powiązane

Powiązane wpisy

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię