Szczoteczka soft – co to znaczy?

Jeśli chcesz kupić szczoteczkę do zębów, musisz koniecznie zwrócić uwagę na oznaczenia na opakowaniach – soft, medium lub hard. Każdy z tych produktów ma bowiem inne cechy i jest przeznaczony do innych potrzeb, jednak nie zawsze jest oczywiste, do czego odnoszą się te oznaczenia. Dlatego w tym artykule wyjaśnimy, czym jest szczoteczka soft, co to znaczy i kiedy się na nią zdecydować. Zostań z nami!

Te wątki poruszyliśmy w artykule:

Szczoteczka soft – co to znaczy? Twardość włosia

Aby szczoteczka do zębów odpowiednio spełniała swoją rolę bez żadnej szkody dla Twoich dziąseł i szkliwa, musi być ona o odpowiedniej twardości. Właśnie do tego odnoszą się oznaczenia, które zazwyczaj widnieją na opakowaniu szczoteczki w języku angielskim. Znaczenie słowa soft po polsku to nic innego, jak miękkie czy delikatne – taka szczoteczka ma więc włosie o niskiej twardości. To najbardziej delikatna dla jamy ustnej opcja, która skutecznie usuwa płytkę nazębną, nie powodując przy tym podrażnień.

Produkty powiązane

Na rynku dostępne są również szczoteczki ultra soft. Co to znaczy? To nic innego jak supermiękkie szczoteczki, delikatniejsze nawet od tych oznaczonych słowem soft! Ich włosie przywodzi na myśl piórko, a mycie zębów przy ich użyciu jak jest przyjemny masaż dziąseł. Ten zakup zdecydowanie pozwoli Ci na umilenie swojego codziennego rytuału higieny jamy ustnej.

„Soft” szczoteczka do zębów – kiedy warto ją wybrać?

Dobór odpowiedniej twardości szczoteczki do zębów to bardzo indywidualna kwestia – każda osoba ma bowiem inne potrzeby i wymagania jeśli chodzi o higienę jamy ustnej. Szczoteczka soft jest jednak dość uniwersalnym wyborem, który jest zalecany przez lekarzy stomatologów zwłaszcza w przypadku następujących problemów:

  • Krwawienie dziąseł – nikt nie lubi widzieć krwi podczas mycia zębów. Korzystanie z miękkiej szczoteczki do zębów pomoże Ci zminimalizować to zaburzenie, ponieważ delikatne włókna nie będą powodować pękania naczyń krwionośnych.
  • Nadwrażliwość zębów – najczęściej spowodowana przez uszkodzenie zewnętrznej warstwy szkliwa oraz drażnienie zakończeń nerwowych znajdujących się w głębi zęba. Miękkie włosie nie pogłębia uszkodzeń szkliwa oraz nie tworzy dużego nacisku ani tarcia, które mogłoby wywołać ból.
  • Zapalenie dziąseł – to choroba, przy której szczoteczka soft to konieczność. Jest ona bowiem wystarczająco delikatna, aby umożliwić gojenie oraz złagodzenie stanu zapalnego.
  • Paradontoza – powyższy punkt tyczy się również paradontozy. Miękka szczoteczka pomoże Ci skutecznie zadbać o zdrowie objętego stanem zapalnym przyzębia oraz odsłoniętych szyjek zębowych.
  • Słabe zęby – jeśli z jakiegokolwiek powodu lekarz stomatolog zdiagnozował u Ciebie słabe, kruche zęby – soft lub ultra soft szczoteczka umożliwi Ci zapobiegnięcie uszkodzeniom szkliwa. Tutaj znajdziesz kolejne 6 sposobów na to, jak wzmocnić zęby!

Szczoteczka soft czy medium – która będzie lepszym wyborem?

Jeżeli szczoteczka medium jest dla Ciebie za twarda, lub po prostu przyjemniejsze jest dla Ciebie delikatne oczyszczanie zapewniane przez miękkie włókna szczoteczki soft – będzie stanowić ona idealny wybór! Jest neutralna dla dziąseł ze skłonnością do stanów zapalnych, dzięki czemu wspomoże proces ich regeneracji. Miękką szczoteczkę doceni również każdy ten, kto zmaga się z nadwrażliwymi zębami. Jej delikatne włókna nie powodują dalszych uszkodzeń szkliwa, ani nie drażnią zakończeń nerwowych miazgi, tym samym ograniczając ból podczas codziennego mycia zębów.

Produkty powiązane

Wiele osób chciałoby skorzystać z przyjaznego dla jamy ustnej oczyszczania przy użyciu szczoteczki soft, jednak mają wątpliwości odnośnie jej skuteczności. Jako że płytkę nazębną najłatwiej jest usunąć mechanicznie, szczoteczka o nieco twardszym włosiu może okazać się bardziej efektywna.

Wcale nie musisz jednak ryzykować podrażnieniami! W przypadku miękkiej szczoteczki wystarczy wydłużyć czas mycia zaledwie od 30 sekund do 1 minuty, aby uzyskać takie same efekty. Masz wtedy jednak pewność, że zbyt silne mechaniczne tarcie nie zaogni Twoich dziąseł ani nie spowoduje mikrouszkodzeń szkliwa.

W DentiLove zakupisz szczoteczki do zębów dostosowane do każdej potrzeby. Od ultramiękkich szczoteczek sonicznych, po szczoteczki manualne o twardym włosiu – nie wahaj się i wybierz opcję najbardziej przyjazną dla Twojej jamy ustnej już teraz! Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się zdrowymi dziąsłami i pięknym uśmiechem każdego dnia.

Powiązane wpisy

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię